Medalowe ostatki zapaśników

Sport 18 lipca 2017 Wydanie 25/2017

Zapaśnicy Dalinu Myślenice na zakończenie sezonu udanie wystartowali w dwóch turniejach: w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w Chełmie oraz w I Memoriale im. Grzegorza Pieronkiewicza

W Chełmie uczestniczyło 250 zawodników i zawodniczek z ponad 30 klubów z całej Polski. - Chłopcy potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję, którą zaprezentowali podczas Mistrzostw Śląska i Pucharu Śląska Młodzików. Jednak w zawodach w Chełmie startuje prawie cała czołówka zapaśników z całej Polski, więc już zajęcie miejsca w pierwszej ósemce jest dużym sukcesem. Wszyscy zawodnicy spełnili pokładane w nich nadzieje i zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wagowych. Każdy z nich stoczył po pięć walk, z tego minimum po trzy wygrane - komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Największy sukces osiągnął Jan Mastela, który wywalczył brązowy medal. Janek przegrał tylko jedną walkę z późniejszym srebrnym medalistą Mateuszem Iwanowskim z Raciborza. Podobnie jak w ubiegłym roku Adrian Poradzisz w pierwszej walce zaliczył wpadkę. W kolejnych trzech walkach potrafił się zmobilizować i wszystkie zakończyły się zwycięsko. Zawody zakończył na punktowanym siódmym miejscu spośród 22 zawodników. Również nasz najmłodszy zawodnik Mikołaj Krawczyk po pierwszej wygranej walce, w kolejnej zaliczył wpadkę zajmując ósme miejsce w najliczniejszej kategorii wagowej do 53 kg, w której walczyło 32 zawodników.

W I Memoriale im. Grzegorza Pieronkiewicza uczestniczyło 166 zawodników z Polski, Czech i Serbii. Złote medale wywalczyli dla Dalinu wywalczyli: Jan Mastela w kat. do 66 kg, który w finale pokonał zawodnika gospodarzy Mateusza Iwanowskiego oraz Mikołaj Krawczyk w kat. do 59 kg (dzieci), pokonując Czecha Kuczerę. Występujący w tej samej kategorii wagowej, lecz w grupie młodzików Adrian Poradzisz wywalczył brązowy medal pokonując Piotra Wojnarowskiego z Raciborza. Wojciech Łętocha i Mikołaj Łętocha zajęli punktowane ósme miejsca w swoich grupach wiekowych.

- Wojtek i Mikołaj nie mieli szczęścia w losowaniu, trafiając na faworytów już na początku turnieju. Walczyli bardzo ambitnie, a na szczególne słowa uznania zasłużył Wojtek podczas wyrównanej, lecz w końcówce przegranej walki z Wiktorem Zielosko z Katowic. Mikołaj Krawczyk, Jan Mastela i Adrian Poradzisz wygrali po trzy walki. Najbardziej widowiskową walkę, przy ogłuszającym dopingu licznie zgromadzonych kibiców stoczył w finale Jan Mastela z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy Iwanowskim, wygrywając na punkty 8:7 - relacjonuje trener Ryszard Szpakiewicz.