Festiwal lata

mgFoto przyznało nagrody

mgFoto przyznało nagrody

Poznaliśmy już wyniki XXVIII Edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez Myślenicką Grupę Fotograficzną „mgFoto”. Jak co roku, tematem pierwszej noworocznej edycji było to, co wydarzyło się w minionym, stąd tytuł – „Świat w 2018”.

Tym razem o randze konkursu świadczy nie liczba przesłanych prac (89 fotografii), ale kraje z których napłynęły. Wśród 36 uczestników znaleźli się fotografowie z: Indii, Czech, Wietnamu, Iranu, Litwy, Ukrainy, Turcji oraz oczywiście Polski. Każdą edycję konkursu ocenia inny, nowy pakiet jurorów. Tym razem byli to: Witold Jacyków – przewodniczący jury, przedstawiciel Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF, Paweł Boćko – reprezentant mgFoto, członek jego zarządu z tytułem Artysta Fotografik Rzeczypospolitej Polskiej, Jacek Haratym – artysta fotograf, multimedalista licznych konkursów krajowych i między narodowych, Bartek Węglarczyk – pasjonat fotografii, redaktor naczelny portalu Onet oraz Valentin Robert – gość z zagranicy, artysta fotograf z Francji.

Konkurs wygrała fotografia Dariusza Madzińskiego, podium uzupełnili: Edgaras Vaicikevicius z Litwy i Kallol Tripathi z Indii. Wyróżniono także prace Marcina Kani, Marka Kosiby i Tran Viet Van z Wietnamu.

Dariusz Madziński o sobie i swojej fotografii

- Urodziłem się w Grudziądzu, obecnie mieszkam w Pile. Fotografuję od kilku lat, jestem członkiem Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii „Kadr”. Zajmuję się fotografią dokumentalną, reporterską i uliczną. Moje prace prezentowane były na wystawach zbiorowych w kraju (m.in. CSW w Toruniu, Galeria Sztuki w Legnicy, Pix.house w Poznaniu, WBPiCAK w Poznaniu, CSW Krzywy Komin we Wrocławiu...) i zagranicą (m. in Czechy, Niemcy, Włochy, Turcja, Tajlandia). Dwukrotnie zdobyłem Grand Prix w konkursie fotograficznym „Wielkopolska Press Photo” - 2017, 2018; 2 miejsce w konkursie „Humor w fotografii” – Ostrawa; wyróżnienia w konkursie „Moja Wielkopolska” 2016, 2018; 3 miejsce w „Zdrowie podaj dalej” – Wrocław; 3 miejsce „Bliscy i nieznajomi w obiektywie” – Fotografuj.pl; 1 miejsce „Kontrasty” – liga fotokuriera... Byłem finalistą konkursów: „AIFF Ariano Film Festival”, World Street Photography-4 i 5, Eastreet4 ..

Wyróżnione zdjęcie wykonane zostało latem 2018 roku w miejscowości Tuczno.

mgFoto zaprasza do kolejnych konkursów, Obecnie trwa XXIX edycja, której tematem jest „Detal”. Swoje prace można zgłaszać na Facebooku na stronie Konkursy mgFoto lub przesłać mailem na adres konkursy@mgfoto.pl.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).