Michał Funek - Prezes Sportu Myślenice

Michał Funek -
Prezes Sportu Myślenice

Panie Prezesie, za nami czas przestoju w funkcjonowaniu hali i pozostałych obiektów sportowych, jaka jest obecnie kondycja spółki?

Kondycja spółki w tej chwili jest stabilna, głównie za sprawą dotacji z tzw. tarczy antykryzysowej oraz odroczenia rat kredytu. Złożyliśmy wymagane wnioski i otrzymaliśmy dofinansowanie. Kolejny filar stabilności

funkcjonowania to prowadzenie prac utrzymania zieleni miejskiej, dzięki temu możemy spokojnie przetrwać ten wyjątkowy czas, który wszystkich nas doświadczył. Od kilku dni nasze obiekty są już otwarte, oczywiście z pewnymi obostrzeniami, spowodowanymi zaistniałą sytuacją.

Jakie obiekty sportowe zostały otwarte i jak obecnie wyglądają zasady korzystania z nich w związku z pandemią?

Otwieraliśmy nasze obiekty stopniowo. Na początku były to korty, później włączyliśmy częściowo boisko, teraz jest już otwarta hala i strzelnica. Trzeba jednak pamiętać, że obowiązują nowe zasady. Ze strzelnicy mogą korzystać tylko osoby z uprawnieniami, z własną bronią i sprzętem. Na chwilę obecną maksymalnie może tam przebywać 6 uczestników. Trzeba mieć uprawnienia, ponieważ instruktorzy nie przeprowadzają obecnie szkoleń. Na hali mogą być maksymalnie 32 osoby plus 3 trenerów, a na salce sportów walki może trenować 16 osób przy obecności 2 trenerów. Dodam również, że na boisku mogą już odbywać się normalne mecze czy sparingi z udziałem 22 zawodników. Pełne informacje o zasadach korzystania z obiektów są umieszczone na naszej stronie: https://sport.myslenice.pl/.

Od kilku miesięcy funkcjonuje nowa, bardzo przejrzysta strona internetowa spółki Sport Myślenice. Można na niej znaleźć wiele przydatnych informacji, jakie było Pana zamierzenie jako Prezesa?

Nowa strona internetowa spółki powstała, ponieważ była potrzeba odświeżenia już istniejącej. Myślę, że w tej chwili lepiej i czytelniej są tam zaprezentowane informacje takie jak godziny otwarcia, cenniki czy ulokowanie naszych obiektów. W tej chwili planujemy wprowadzić rezerwację obiektów on-line i właśnie na stronie znajdą się przyciski, które będą kierować do tej usługi: https://rezerwacja-sport.myslenice.pl/. Również od czerwca będzie można zapłacić bezgotówkowo na wszystkich naszych obiektach, ponieważ wprowadzamy terminale płatnicze. Chcemy, aby nasi klienci mieli wybór w dokonywaniu płatności. Bezgotówkowa płatność może być w obecnym czasie bardziej preferowana, dlatego - można powiedzieć - wychodzimy naprzeciw aktualnym potrzebom. Korzystając z okazji zachęcam wszystkich do aktywności fizycznej oraz serdecznie zapraszam na nasze obiekty sportowe.

Rozmawiała Maria Gaczyńska