KWW M Pszczola

Michał Śliwa najszybszy

13 września 2007 Wydanie 34/2007
Michał Śliwa najszybszy w finale Groober-Dainese DH Cup

W ostatni weekend wakacji 26 sierpnia w Myślenicach, w pobliżu stacji narciarskiej na górze Chełm, na jednej z najlepszych tras downhillowych w Polsce zakończono cykl prestiżowych zawodów Dainese Groober DH CUP 2007.

Zjazd odbywał się po nieco zmienionej trasie z ostatnich zawodów tego cyklu, z końcówką na nowej nartostradzie. W najmocniejszej kategorii elity przez cały wyścig prowadził myśleniczanin Michał Śliwa, pokazując wysoką klasę w stawce znakomitych rywali. Tuż za nim (tracąc tylko 2.12 sek) uplasował się kolejny zawodnik rodem z Myślenic Mikołaj Wincenciak, a 3 miejsce zajął Patryk Kasperczyk.

W juniorach pierwszy był Bartek Stanach, 2. Arek Sęk, 3. Artur Kluczewski. W kategorii kobiet niepokonana została Anna Rucińska. Na 2 miejscu Asa Ramstrom ze Szwecji, a na 3. Agnieszka Łobodzińska. To było świetne, emocjonujące zakończenie lata i spora dawka adrenaliny na super trasie.

Klasyfikacja najlepszych w Elicie: 1m. Michał Śliwa – Zumbi-MKBike Online Myślenice, 2m. Mikołaj Wincenciak – Biotop Racing Team Myślenice, 3m. Patryk Kasperczyk – Boogie 2 Nite Kraków.