Michał Śliwa wygrywa drugi etap Pucharu Polski

Sport 5 czerwca 2018 Wydanie 19/2018
Michał Śliwa wygrywa drugi etap Pucharu Polski

Myśleniczanin Michał Śliwa wygrał drugi etap Pucharu Polski w Downhillu w kategorii Masters, który odbył się w ubiegły weekend w Kluszkowcach

Małopolska Joyride Festiwal gościł najlepszych downhillowców z całej Polski, a Michał Śliwa dzięki niedzielnej wygranej wrócił na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, gdyż po pierwszych tegorocznych zmaganiach plasował się na drugim miejscu.

- Wczorajszym zwycięstwem zarówno w eliminacjach jak i finałowym przejeździe wróciłem na fotel lidera Pucharu Polski. Drugi etap w Kluszkowcach był pełen dramaturgii. Przez cały weekend na przemian padał deszcz i świeciło słońce, przez co zmieniały się warunki na trasie. Ostatecznie wszyscy ścigaliśmy się praktycznie po suchej nawierzchni, a w tych warunkach dobrze spisał się mój sprzęt. Przejazdy były przyzwoite z niewielkimi błędami, a jak się okazało świetnie ustawione zawieszenie działało bez zarzutów i pozwoliło mi zająć pierwsze miejsce - komentuje swój występ, lider Pucharu Świata Michał Śliwa.

Michał Śliwa swój finałowy występ przejechał w czasie 1:44:05, wyprzedzając Jacka Małaszkiewicza i Marka Biedę. Co ciekawe różnica pomiędzy pierwszym a piątym zawodnikiem na mecie wynosiła niespełna 5 sekund. Gratulujemy zwycięstwa Michałowi i trzymamy kciuki w kolejnych zawodach!