Mieczysław Nowak w Fotoklubie RP

Mieczysław Nowak w Fotoklubie RP
Mieczysław Nowak w Fotoklubie RP

Prezes Myślenickiej Grupy Fotograficznej został przyjęty do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. To czwarty fotograf z Myślenic, który znalazł się w tym gronie

Nawet jak na standardy do których przyzwyczaił nas „Dom Grecki” zaskakująco wysoka frekwencja towarzyszyła wernisażowi wystawy przeglądowej członków myślenickiego stowarzyszenia MGFoto.

Tym razem spotkanie członków MGFoto było prezentacją wybranych fotografii dwunastu artystów, a zarazem dwunastu różnych stylistyk fotograficznych. W czasie wystawy można było obejrzeć fotokast prezentujący działalności grupy w 2014 roku, a całości dopełniał mini recital grupy Noro Lim.

- Każdy miał za zadanie pokazać swoje zdjęcia, wybrany przez siebie temat prezentując siebie. Dzięki temu wystawa jest tak różnorodna. Każdy autor pokazał swoje wnętrze i to główna cecha tej ekspozycji - o fotografiach mówił Mieczysław Nowak, prezes MG Foto.

Obecnie MGFoto liczy 21 członków, a jego prezes został w czasie wernisażu uhonorowany indywidualnym aktem przyjęcia na członka  Fotoklubu RP, co czyni go już czwartą osobą która dostąpiła tego zaszczytu obok innych członków MGFoto: Stanisława Jawora, Marka Kosiby oraz Pawła Boćko. - To bardzo miłe wyróżnienie i zaszczyt. Dostrzeżono moje prace i moją działalność na rzec fotografii - komentuje Mieczysław Nowak.

Nie były to jedyne zaszczyty jakie spotkały MGFoto tego wieczoru, gdyż całe stowarzyszenie otrzymało z rąk Mariusza Roszkiewicza - Członka Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej akt przyjęcia w poczet członków zbiorowych Fotoklubu. - Oglądając dzisiejsze prace widzę kolejnego kandydata, ale dzisiaj nie podam nazwiska - mówił.

Czym jest Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej?

Od 1995 r. zrzesza artystów fotografów (fotografików), twórców fotografii artystycznej. awiązuje do tradycji Fotoklubu Polskiego, którego głównym celem było rozwijanie fotografii artystycznej, nazwanej przez Jana Bułhaka - fotografiką.

Statutowym celem działania Fotoklubu RP jest rozwój i upowszechnianie fotografii artystycznej oraz współuczestniczenie w rozwoju kultury.

Fotoklub RP jest członkiem operacyjnym i reprezentantem Polski w Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) z siedzibą w Paryżu (Francja). Pośredniczy w uzyskiwaniu tytułów artystycznych i honorowych FIAP.

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców uczestniczy również w wychowaniu przez sztukę, współpracując z Placówką Kultury Fotograficznej Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”.

Indywidualni twórcy zawodowi, stanowiący trzon Stowarzyszenia, to ponad 250 fotografików. Do Fotoklubu RP należy również blisko 1500 miłośników sztuki fotograficznej. Fotoklub RP zrzesza, jako członków zbiorowych i wspierających, stowarzyszenia fotograficzne oraz firmy wspierające rozwój fotografii.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).