Akcja

Między Polską a Malawią

Między Polską a Malawią

Uczestnicy Hufca Pracy z Myślenic wraz z podróżniczką - Dorotą Pichowicz przenieśli się kilka tysięcy kilometrów dalej, aby zwiedzić Malawię i inne egzotyczne kraje świata

W siedzibie hufca odbyło się spotkanie młodzieży z Dorotą Piechowicz, podróżniczką z Polski, która barwnie opowiadała o swoich wyprawach i działalności charytatywnej w Malawi. Podróżniczka zaprezentowała uczestnikom fotografie jakie wykonała w Afryce i innych regionach świata.

Dorota wyruszyła w 2012 roku autostopem i do dnia dzisiejszego ma za sobą spory kawałek świata, m.in. Chiny, Koreę, Mongolię, Syberię, Egipt, Ukrainę, Turcję. W 2015 roku trafiła do Malawi, ubogi afrykański mały kraj, który skradł jej serce i o nim opowiadała najwięcej. Poza prezentacją zdjęć i pogadanką opowiedziała młodym słuchaczom o prowadzonym przez nią projekcie Tonga Heritage, polegającym na wspieraniu na co dzień mieszkańców Malawi, zachęcając do podjęcia inicjatyw w tym zakresie wśród młodzieży.

- Uczestnicy hufca podczas spotkania, zadeklarowali promocję akcji w swoich środowiskach lokalnych, natomiast młodzież Klubu Aktywnych naszej jednostki postanowiła zainicjować szerszą kampanię i czynnie włączyć się do projektu poprzez organizowanie paczek z drobnymi prezentami dla rówieśników z Malawi - tłumaczy Bożena Batko, komendant hufca.