Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier

W Oroshaza na Węgrzech, odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier w konkurencjach ratowniczych. Polskie barwy reprezentował również asp. Szymon Jopek z KP PSP Myślenice

W zawodach obok zawodników reprezentujących wszystkie komitaty (obszary administracyjne w randze województwa) uczestniczyli reprezentanci Austrii, Niemiec, Rumunii, Słowacji i Polski. Łącznie w zawodach udział wzięło 161 strażaków. Polskę i Państwową Straż Pożarną reprezentowali strażacy: st. asp. Marcin Zdziebło, KM PSP Żory, asp. Szymon Jopek, KP PSP Myślenice, mł. asp. Rafał Bereza, KM PSP Chełm, mł. ogn. Piotr Roezner, KP PSP Nysa.

Dwudniowe zawody, podobnie jak w ubiegłym roku, były połączeniem epizodów z przykładowych działań ratowniczych strażaków (m.in. cięcie drewnianych belek, pokonywanie przeszkód, działania z ratownictwa drogowego, czy przenoszenie w wodzie worków z piaskiem).

Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, pokazując wszystkim zgromadzonym kibicom wspaniałe przygotowanie naszej służby do działań ratowniczych. W kategorii I (do 30 lat), złoty medal wywalczył Rafał Bereza, uzyskując łączny czas dwóch konkurencji – 4:30,01 s. W tej kategorii, 4 miejsce zajął Szymon Jopek – 5:01,43 s. W kategorii II (30-39 lat) zwyciężył Marcin Zdziebło, uzyskując czas 4:24,63 s. Bezpośrednio za nim, sklasyfikowany został Piotr Roezner – 4:36,22 s.

Wyniki naszych strażaków świadczą o ich bardzo wysokiej sprawności fizycznej. Bardzo ciężka praca wykonana w swoich jednostkach, ale także czas poświęcony na trening po służbie, przyniósł oczekiwany rezultat.