Międzynarodowe zwycięstwo młodych Orłowców

Sport 31 lipca 2018 Wydanie 27/2018

Przebywający na obozie w węgierskiej miejscowości Csopak juniorzy Orła Myślenice rozegrali w środę międzynarodowy mecz kontrolny, pokonując lokalną drużynę Csopak SC aż 9:3 (3:0)

Csopak SC - Orzeł Myślenice 3:9 (0:3) Majka 20, 49, Żak 28, 34, Olesek 47, Serafin 55, Opryszek 74, Leśniak 79, Depta 82

Orzeł: Baran - Syrek, Bodzioch, Wójtowicz, Jachymczak - Serafin, Pilch, Żak - Depta, Olesek, Majka oraz Majda, Wyrostek, Nosal, Leśniak, Opryszek, Sopiak, Moskal, Dziadkowiec, Mirochna, Sobieszkoda, Białoń, Skoczylas oraz Wygona

Tygodniowa przygoda podopiecznych trenera Dawida Sudra przebiegała pod kątem wytężonej pracy nad jak najlepszym przygotowaniem do nowego sezonu, ale też nie brakowało czasu na plażowanie nad Balatonem. W meczu z Csopakiem gościnnie wystąpił w pierwszej połowie Krzysztof Żak z drużyny seniorskiej, który na wyjeździe uzupełnia kadrę opiekunów, podobnie jak Adrian Wygona. Trenerowi Dawidowi Sudrowi pomagają ponadto Marek Pajka i Bartłomiej Nawieśniak.

Początek meczu przebiegał pod dyktando Orłowców, ale miejscowi skutecznie się bronili w efekcie czego dopiero w 20. minucie z asysty Kamila Depty skorzystał Przemysław Majka i trafił na 1:0. Następnie prostopadłe podanie Sebastiana Oleska pewnie wykończył Krzysztof Żak, a w końcówce pierwszej połowy głową trafił na 3:0. Druga połowa rozpoczęła się piorunująco i w ciągu kilku minut Orzeł zdobył kolejne trzy gole. Najpierw świetnie obrońcom uciekł Sebastian Olesek i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam, później swojego drugiego gola zdobył Przemysław Majka, a na 6:0 podwyższył Łukasz Serafin mocnym strzałem pod poprzeczkę. W końcówce defensywa Orła nieco się rozluźniła i Csopak SC zdobył trzy gole, ale na każdy Orłowcy odpowiadali - po bramce zdobyli najmłodsi na boisku Jakub Opryszek i Patryk Leśniak, a wynik na 9:3 ustalił Kamil Depta.