Mikołaj Włodarczyk Mistrzem Włoch i Niemiec

Sport 6 marca 2018 Wydanie 9/2018
Mikołaj Włodarczyk Mistrzem Włoch i Niemiec

W lutym Mikołaj Włodarczyk startował w dwóch bardzo prestiżowych zawodach, gdzie został najlepszym maszerem dwóch krajów

Na początku lutego w Vermiglio we włoskich Dolomitach rozegrane zostały wyścigi zaliczane do Pucharu Świata WSA. Dodatkowo były to Otwarte Mistrzostwa Włoch. Aby trenować wszystkie psy, Mikołaj tym razem wystartował aż w trzech kategoriach, zdobywają złoty medal w kategorii 4Dogs-1 (jednocześnie tytuł Międzynarodowego Mistrza Włoch), zajął 6 miejsce w kategorii 6Dogs-1 oraz czwarte w kategorii 2Dogs-1.

Po tygodniu przerwy w startach na zawodach, za to po intensywnych treningach na śniegu, 17-18 lutego Mikołaj zdecydował się wystartować na Otwartych Mistrzostwach Niemiec we Fraenwald (rejon Turyngia). Tam powtórzył sukces z Vermiglio zdobywając złoty medal w kategorii 4Dogs-1 oraz po raz kolejny szóste miejsce w kategorii 6Dogs-1.

To były ostatnie starty Mikołaja przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata World Sleddog Association, które odbędą się w Sveg w Szwecji w dniach 9-11 marca. Teraz pozostały już tylko treningi. Całe szczęście mamy śnieg na terenach wokół Myślenic.

Jacek Włodarczyk