Mikołaj Włodarczyk z Pucharem Wyszehradzkim

Sport 6 lutego 2018 Wydanie 5/2018

Podwójnym sukcesem zakończył swój udział w zawodach Pucharu Wyszehradzkiego 2018 Mikołaj Włodarczyk

Zawody miały miejsce na trasach narciarstwa biegowego w Kralikach koło Banskiej Bystricy na Słowacji. Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy psich zaprzęgów z czterech państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Trasa trudna: górzysta, wiele zakrętów, trawersy, ale przez to ciekawa.

Mikołaj startował w dwóch klasach: 4 husky C1 i Open O1. Po pierwszym dniu zawodów miał najlepsze czasy w obu kategoriach. Na drugi dzień poprawił jeszcze swoje wyniki, nie dając szansy konkurentom. Tym samym zajął dwa pierwsze miejsca w obu klasach i zdobył dwa Puchary Wyszehradzkie.

Obok Mikołaja wśród Polaków medalowe miejsca zajęli: w kategorii C1 trzecie miejsce Małgorzata Kita, w kategorii O1 trzecie miejsce Damian Reszka, w kategorii C2 (4 grenlandzkie psy) pierwsze miejsce Waldemar Stawowczyk, drugie miejsce Mirosław Waśkowski i trzecie Mikołaj Waśkowski.