mini Akademia Rodziny

Miasto 8 października 2019 Wydanie 37/2019
mini Akademia Rodziny

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pt. „mini Akademia Rodziny”, skierowanym do rodziców/opiekunów z dziećmi do lat 9, zainteresowanych poprawą swoich relacji z dzieckiem, a także chcących wspomóc proces rozwojowy swojego dziecka. Projekt będzie realizowany od października 2019 r. do czerwca 2020 r.

W ramach projektu proponujemy Państwu udział w warsztatach, gdzie rodzice z dziećmi spędzą razem czas na twórczych zabawach niestandardowymi zabawkami. Rodzice przekonają się, że dzieci mogą uczyć się i poznawać świat poprzez zabawę. W ten sposób będą mogli wspomagać proces edukacyjny swoich pociech. Ważnym elementem spotkań będzie budowanie relacji rodzic – dziecko.

Co Ty i Twoje dziecko zyskujecie dzięki udziałowi w zajęciach?

Rodzic zyskuje wspaniałą możliwość obserwacji swojego dziecka w różnych sytuacjach oraz śledzenia jego postępów rozwojowych.

Rodzic pozna narzędzia, dzięki którym będzie mógł wspomagać dziecko w procesie uczenia się i poznawania.

Podczas każdych zajęć wspólnie śpiewamy i tańczymy. Dzięki temu wspieramy rozwój koordynacji ruchowej dzieci oraz ich rytmizację.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu maluszki mają okazję w bezpiecznych warunkach (blisko rodzica) ćwiczyć komunikację z innymi dziećmi i przyzwyczajać się do zasad panujących w grupie.

Udział w zajęciach wspiera również umiejętności rodzicielskie, gdyż pokazujemy: 

jakie wspaniałe efekty daje poświęcenie dziecku 100% uwagi i zaspokojenie jego potrzeby bliskości,

jak ciekawie spędzać czas z dzieckiem w domu jednocześnie stymulując jego rozwój,

jak wybierać wartościowe zabawki, które będą wspierać rozwój maluszków,

jak komunikować się z dzieckiem szanując zarówno potrzeby rodzica, jak i dziecka,

jak rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka.

Zajęcia będą odbywały się w Centrum Profilaktyczno–Dydaktycznym w budynku Sokoła, Myślenice ul. Jordana 3 (wejście od strony parkingu) w drugą i czwartą środę miesiąca w godz.: 10.00-11.30 (dla dzieci 2-4 letnich oraz 16.00-17.30 (dla dzieci 5-9 letnich). Dziecko uczestniczy na zajęciach z rodzicem lub opiekunem.

Serdecznie zapraszamy już od 9 października 2019 r.

Zapisy oraz szczegółowe informacje: Aneta Braś tel. 574 555 377