Życzenia Wielkanocne

Minister w Strefie Aktywności Gospodarczej

Miasto 30 października 2018 Wydanie 39/2018
Minister w Strefie Aktywności Gospodarczej

Strefę Aktywności Gospodarczej odwiedziła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Briefing prasowy odbył się w jednym z zakładów prowadzących swoją działalność w branży motoryzacyjnej

W trakcie krótkiej wizyty przedstawicielka rządu mówiła m.in. o potrzebie tworzenia stref przyjaznym przedsiębiorcom. - Rozwój przedsiębiorczości jest jednym z podstawowych celów strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Wiemy, że jeżeli chcemy utrzymać to dobre tempo, musimy nadal tworzyć sprzyjające warunki legislacyjne do tego, by Polacy chcieli, a nie musieli prowadzić działalność gospodarczą. Obecnie ogromnym wyzwaniem jest tworzenie stref aktywności, które będą w stanie przyciągać inwestycje. Dzisiaj Polska jest miejscem bardzo atrakcyjnym. Inwestorzy zagraniczni nasz kraj umieścili na liście dziesięciu najbardziej atrakcyjnych państw, w których chcą inwestować - mówiła minister.

Wiosną ubiegłego roku inny zakład w strefie odwiedził Mateusz Morawiecki, ówczesny wicepremier a dzisiaj Prezes Rady Ministrów RP.