Mistrzowski BIOTOP

Sport 7 sierpnia 2018 Wydanie 28/2018
Mistrzowski BIOTOP

Jeszcze nie opadł kurz po organizowanych w Myślenicach zawodach BIOTOP Trial Cup 2, a już zawodnicy miejscowego klubu BIOTOP Racing Team stanęli w szranki z czołówką Polski aby walczyć o tytuły mistrzów kraju

Organizowane w Stryszowie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski przywitały wyśmienitą pogodą, a ostatnie treningi i występy w zawodach dawały naszym zawodnikom dużą nadzieje o walkę o najwyższe cele.

Myślenicki klub reprezentowali w tym roku Jarosław Byrski oraz Dawid Wacławczyk ubiegłoroczni zdobywcy tytułów wicemistrzów Polski w kategorii Elita kół 26 i 20 calowych.

Zgodnie z przewidywaniami nasi zawodnicy stanowiący już ścisłą czołówkę polskiego triala bez przeszkód przebrnęli przez eliminację awansując do przejazdów finałowych. Na 5 odcinkach specjalnych (dwóch ustawionych w naturalnym terenie, a trzech zbudowanych sztucznie ze skał i prefabrykatów betonowych) zaczęli swoje przejazdy finałowe.

Doświadczenie spokój i opanowanie pozwalały budować przewagę nad konkurencją, co w finalnym efekcie dało Jarkowi upragniony tytuł mistrza Polski 2018 na kołach 26 calowych, natomiast Dawid obronił tytuł wicemistrza Polski na kołach 20.

Wyniki Mistrzostw Polski 2018

elita koła 26 cali:
1. Jarosław Byrski - BIOTOP Myślenice
2. Michał Nowak - Champion Świdnik
3. Łukasz Kowal - niezrzeszony

elita koła 20 cali
1. Karol Serwin - Champion Świdnik
2. Dawid Wacławczyk - BIOTOP Myślenice
3. Wojciech Pałasz - Aquila Wadowice