Młodzi kontra burmistrz

28 stycznia 2010 Wydanie 4/2010
Młodzi kontra burmistrz
Młodzi kontra burmistrz

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski wziął udział w spotkaniu z młodzieżą – uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapytać gospodarza gminy o najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem samorządu. Nie zabrakło pytań trudnych – dotyczących składowiska odpadów, obejścia zachodniego czy planów zagospodarowania.

W pierwszej części spotkania młodzi ludzie obejrzeli prezentacje multimedialną dotyczącą funkcjonowania samorządu gminnego, a także zadań realizowanych przez gminę. Prezentacja stanowiła wprowadzenie do tematu, a jej celem było rozjaśnienie ogólnej wiedzy na temat samorządu terytorialnego. Po omówieniu prezentacji młodzież przystąpiła do debaty stawiając burmistrza Macieja Ostrowskiego w krzyżowym ogniu pytań. Poruszona problematyka była bardzo szeroka. Uczniowie pytali m.in. o sprawy budowy ronda w śródmieściu, modernizacji składowiska odpadów, realizowane inwestycje i ich nadzór, plan wakacyjnych imprez, możliwości rozwoju zawodowego jakie stwarza Gmina Myślenice, gotowość szkół podstawowych do przyjęcia sześciolatków, rozwój stref gospodarczych, komunikację w mieście i losy PKS-u, zimowego utrzymania dróg czy budowy biblioteki.

- Cieszę się bardzo, że padło tyle ważnych i konkretnych pytań. To znaczy, że młodzież interesuje się tym, co dzieje się w naszej lokalnej społeczności – mówi burmistrz Maciej Ostrowski.

Kolejne takie spotkania odbędą się także w innych szkołach. Najbliższy wykład i debata zaplanowane są w Zespole Szkół Ponadgimnajzlanych MODiDZ w Myślenicach.

- Spotkanie było bardzo przyjemne. Prezentacja ogólnie przybliżyła nam funkcjonowanie urzędu, a Pan burmistrz wyjaśnił i przedstawił ciekawe sprawy. Ja pytałam o przygotowanie szkół do przyjęcia sześciolatków, bo jestem żywo zainteresowana tym tematem – mówiła Magda Starzec, uczennica LO.

Młodzież, która zadawała pytania i uczestniczyła w debacie otrzymała od burmistrza Myślenic kalendarze promocyjne na rok 2010.