Młodzi Orłowcy rozchwytywani!

Młodzi Orłowcy rozchwytywani!

Wychowanek szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice oraz Orła Myślenice - Michał Mirochna - trafił na testy do Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin, a bramkarz juniorów starszych Davlat Kurmazenko zostanie sprawdzony przez trenerów Bruk-Bet Termalicy Nieciecza

Michał Mirochna - 15-letni pomocnik trampkarzy Orła przebywał w Lubinie prawie tydzień. Dla zawodnika, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Orle to kolejna możliwość sprawdzenia się w klubie z najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Przypominamy, że wcześniej jego umiejętnościom przyglądali się między innymi trenerzy Wisły Kraków, czy SMS-u Łódź. W klubie z Lubina gra już jeden wychowanek klubu - Bartosz Matoga. Po testach w Lubinie Michał wraz z kolegą klubowym Jakubem Moskalem zostali zaproszeni na testy do Cracovii.

Kolejnym zawodnikiem, który trafia na testy do przedstawiciela T-Mobile Ekstraklasy w bieżących rozgrywkach ligowych jest bramkarz juniorów starszych Davlat Kurmazenko. 8 czerwca do klubu wpłynęło zaproszenie na udział w testach przesłane przez Bruk-Bet Termalica Nieciecza. 18-letni ukraiński golkiper, podopieczny trenera Marka Pajki, w bieżącym sezonie rozegrał jak na razie 19 meczów w drużynie juniorów starszych, z których 12 kończył z czystym kontem bramkowym. Ponadto wystąpił też w pięciu spotkaniach drużyny rezerw, a przez cały sezon regularnie trenuje także z pierwszą drużyną Orła i być może jeszcze w tym sezonie otrzyma szansę debiutu.