Młodzież trafiała w dziesiątkę

Młodzież trafiała w dziesiątkę
Uczestnicy i laureaci turnieju strzeleckiego na Dzień Dziecka Fot. Fot. R. Podmokły

Tradycją Dnia Dziecka w strzelnicy sportowej na Zarabiu są odbywające się już od 2012 roku zawody strzeleckie dla młodych sportowców.

Zorganizowana przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” i Szkołę Podstawową nr 2 w Myślenicach impreza, której inicjatorem był w 2012 roku był instruktor strzelectwa sportowego TG „Sokół” Wojciech Kaźnica, zgromadziła na starcie tym razem 31 zawodników w wieku od 11 do 15 lat. Swoją reprezentację miały: LOK Myślenice, Sokół Myślenice, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, a pojedynczy zawodnicy przyjechali również z Sułkowic, Biertowic, Jawornika, Wieliczki i Głogoczowa. W trakcie zawodów zawodnicy i zawodniczki mieli w sumie możliwość oddania 13 strzałów, z których 10 było ocenianych, a odległość do tarczy wynosiła 10 metrów, zaś strzelanie odbywało się z postawy stojącej z wolnej ręki.

W kategorii chłopców zwyciężył Mateusz Maniecki (92 pkt) wyprzedzając Michała Kazaneckiego (86 pkt) i Jakuba Silezina (82 pkt). W rywalizacji dziewcząt nie miała sobie równych Kinga Prokocka (zdobywczyni 91 pkt). Na drugim miejscu uplasowała się Emilia Tylko z 80 pkt, na trzecim zaś Maria Marzec, która uzbierała tyle samo pkt, ale miała mniej dziesiątek. Wręczenia nagród dokonali zaproszeni goście – Marek Mikoś oraz skarbnik TG „Sokół” Zbigniew Trzciński, natomiast honorowy patronat nad imprezą sprawował burmistrz Jarosław Szlachetka.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).