MMM SUMO 2019

Sport 11 czerwca 2019 Wydanie 21/2019
MMM SUMO  2019
Zawodnicy KS Dalin w Brzegu Dolnym, stoją od lewej Wojciech Łętocha, Filip Pacelt i Kacper Bijan Fot. fot. R. Szpakiewicz

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Brzegu Dolnym w Sumo w dniach 7- 8 czerwca były najważniejszymi tegorocznymi zawodami w tej grupie wiekowej. Zawodnicy KS Dalin wrócili z nich z medalami.

Zawodnicy, obok własnych celów, walczyli także o punkty dla Małopolski, które decydują o przydziale środków ministerialnych na szkolenie kadr wojewódzkich. W zawodach uczestniczyło 102 zawodników z Regionu B, który obejmuje województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie. KS Dalin reprezentowało trzech zawodników:

Kacper Bijan w kat. wagowej do 35 kg, Wojciech Łętocha w kat. wagowej do 50 kg i Filip Pacelt w kat. do 60 kg. Wszyscy spisali się bardzo dobrze, zdobywając dwa brązowe medale i piąte miejsce.

Medale wywalczyli: Wojciech Łętocha i Filip Pacelt, a Kacper Bijan zajął piąte – również punktowane miejsce. Szczególnie cieszą osiągnięcia dwóch debiutantów – Filipa i Kacpra, którzy nadspodziewanie dobrze spisali się wygrywając ze starszymi przeciwnikami.

Ryszard Szpakiewicz