Modernizacja dróg w gminie Wiśniowa

Region 2 czerwca 2016 Wydanie 18/2016
Modernizacja dróg w gminie Wiśniowa
Modernizacja dróg w gminie Wiśniowa

Trwają zaawansowane prace przy realizacji inwestycji w ramach tzw. „Schetynówki” na odcinku Wiśniowa - Węglówka w miejscowościach Wiśniowa, Kobielnik, Węglówka oraz na odcinku Lipnik - Kobielnik w miejscowościach Lipnik, Kobielnik

Prace realizowane są w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, na terenie Powiatu Myślenickiego”. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni na długości ok. 8.74 km, poprawę parametrów geometrycznych dróg, przebudowę skrzyżowań, wykonanie chodników o łącznej długości ok. 2,04 km, przebudowę poboczy i rowów, wykonanie peronów przystankowych, wysp oddzielających pasy ruchu i przejść dla pieszych z azylem, montaż barier sprężystych oraz wykonanie ulicznego oświetlenia i oznakowania. Planowany termin oddania inwestycji to koniec sierpnia tego roku.

Wartość całości inwestycji wynosi 3.908.308,15 zł brutto, z czego 1.937.307 zł pochodzi z budżetu państwa, a 1.971.001,15 zł są to środki własne pochodzące z budżetu powiatu myślenickiego, w których kwota 400.000 zł jest pomocą finansową w formie dotacji celowej pochodzącej z budżetu Gminy Wiśniowa.

Prowadzone prace znacząco utrudniają życie kierowcom, jednak już w niedługim czasie korzystanie z odnowionej drogi, zdecydowanie poprawi komfort poruszania się po tej części powiatu.