Akcja

Modernizacja i remonty w MOKiS

Kultura 9 stycznia 2018 Wydanie 1/2018
Modernizacja i remonty w MOKiS

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu trwają prace modernizacyjne w ramach poprawy funkcjonalności oferty edukacyjnej, kulturalnej i artystycznej. Remont w całości finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Na zaplanowane na trzy lata prace MOKiS otrzymał bezzwrotną dotację w wysokości 200 tys. zł

Oprócz remontu przewidziano także zakup m.in. sprzętu multimedialnego i wyposażenia do nowej pracowni artystycznej. W pierwszym etapie prac przewidziano m.in. nową aranżację architektoniczną galerii sztuki współczesnej wraz z przebudową istniejących pomieszczeń na potrzeby nowej pracowni artystycznej oraz modernizację sanitariatów.

- Prace już trwają. Z galerii znikną wszystkie niedoskonałości, które utrudniały właściwą ekspozycję. Zainstalowane zostały nowe grzejniki, a w dawnej części magazynowej powstaje nowa pracowania. Ponadto uporządkowane zostało zaplecze, w którym powstaną magazyny i część administracyjna. Dodatkowo całkowitej modernizacji poddajemy sanitariaty (damski i męski), które praktycznie powstają od nowa - wyjaśnia zastępca dyrektora Piotr Szewczyk.

Nowa pracowania wyposażona zostanie w podstawowe meble, stoły i regały a także laptop z pełnym oprogramowaniem i rzutnik multimedialny. Dla korzystających z oferty MOKiS dostępna będzie już w styczniu.

Kolejne etapy prac przewidziane na lata 2018 i 2019. W tym czasie zakupione i zamontowane zostaną m.in. profesjonalne oświetlenie galeryjne, systemy wystawiennicze zarówno w galerii sztuki współczesnej, jak również w sali zwyczajowo nazywanej lustrzaną. Ponadto do ośrodka trafią gabloty wystawiennicze oraz regały na prace. W 2019 rok uzupełnione zostanie oświetlenie sceniczne oraz robocze w sali widowiskowej, a także wymienione zostaną drzwi główne do sali.

- Zdecydowaliśmy się zamontować drzwi o bardzo dobrej izolacji akustycznej, tak by odbywające się w czasie koncertów czy projekcji kinowych wydarzenia w holu głównym nie przeszkadzały słuchaczom i oglądającym - wyjaśnia Piotr Szewczyk, który jest autorem dofinansowanego wniosku.