Muffinkę, a może galaretkę?

Muffinkę, a może galaretkę?
Stoisko z ciasteczkami cieszyło się dużym zainteresowaniem szczególnie na przerwach. Uczniowie wychodząc z sal biegli prosto po słodką przekąskę Fot. A. Ostafin

Do wyboru, do koloru! Podczas kiermaszu ciasteczek w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach można było kupić nie tylko ciasteczka, ale też muffinki, ciasta i galaretki. Dochód z wydarzenia przeznaczony został na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szkolny kiermasz połączony ze Zbiórką WOŚP zorganizowano już po raz siedemnasty. Co roku uczniowie z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowują wypieki na sprzedaż. Chętnych do degustacji i wsparcia Orkiestry nigdy nie brakuje, stoisko zawsze jest oblegane. Tak było i tym razem. Oczywiście, każdy z darczyńców otrzymywał czerwone orkiestrowe serduszko.

Monika Moryc, nauczycielka SP nr 2 i pomysłodawczyni wydarzenia cieszy się, że co roku udaje się zebrać duże sumy. W 2016 roku uzbierano ponad 2 tys. zł, w 2017 roku blisko 3 tys. zł, w 2018 roku 4 tys. zł, a w ubiegłym ponad 4 tys. zł. Tegoroczny kiermasz przyniósł dochód w wysokości ponad 3,5 tys. zł.

Rodzinne pieczenie

W kiermaszu corocznie uczestniczą m.in. uczennice Małgorzata Ogiela i Amelia Modes. Obie wraz z rodzicami przygotowują słodkości. Gosia w tym roku przyniosła andruta i pomarańczowe galaretki, a Amelka pierniczki. - Kiermasz ciasteczek to świetny pomysł. Słodkości przyciągają. Poza tym, rodzinne pieczenie to wielka frajda, a cieszy tym bardziej, że w taki sposób można pomóc potrzebującym dzieciom - mówi Amelka. Obie uczennice podkreślają, że kiermasz stał się ważnym szkolnym wydarzeniem, na które czeka cała szkolna społeczność.

Co ważne, „Dwójka” wspiera akcję Jurka Owsiaka nie tylko poprzez sprzedaż wypieków. Uczniowie szkoły angażują się w orkiestrowy wolontariat kwestując z puszkami, a pani Monika pracuje w myślenickim sztabie WOŚP.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).