Muzeum w oficjalnym kalendarzu obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości

Muzeum w oficjalnym kalendarzu obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości

Otwarcie powstającego przy ul. Traugutta muzeum zostało włączone do kalendarza oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczyste otwarcie nowego gmachu Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaplanowane na 10 listopada znalazło się na liście oficjalnych - narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Budowa muzeum o tej nazwie jest hołdem władz samorządowych Myślenic jak i całej społeczności dla wszystkich, którym zawdzięczamy niepodległość. Nowe muzeum w swojej działalności odnosić się będzie do historii oraz tożsamości lokalnej i narodowej, będących podstawą do utrzymania niepodległości - czytamy na oficjalnej stronie Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Powstający gmach przy ul. Traugutta zostanie oznaczony numerem 11, który przez długie lata przypominać będzie o dacie 11.11.1918, kiedy to Polska odzyskała niepodległość.

Muzeum powstaje w ramach projektu Rewitalizacji Rynku i jego okolic na który gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie w wysokości 24,9 mln zł. Część z tej kwoty, a dokładnie 8 mln zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie budowy Muzeum Niepodległości, która trwa od grudnia.