Myślenice 1980. Tak wyglądała baza samochodowa Spółdzielni Transportu Wiejskiego

Myślenice 1980. Tak wyglądała baza samochodowa Spółdzielni Transportu Wiejskiego
Fot. Józef Stanisław Błachut

Baza samochodowa Spółdzielni Transportu Wiejskiego (STW) oddziału w Myślenicach znajdowała się przy obecnej ulicy Słowackiego

Wjazd do tej bazy był od strony ul. Świerczewskiego (obecnie ulicy Piłsudskiego) natomiast biura mieściły się w budynku przy ulicy Mickiewicza. W latach 80. ubiegłego wieku samochody tej firmy dowoziły towary spożywcze i przemysłowe z hurtowni Powiatowego Związku Gminnych Spółdzielni (PZGS), obecnej Rejonowej Spółdzielni „Niwa” do wszystkich sklepów Gminnych Spółdzielni „SCh” w gminach Dobczyce, Gdów, Myślenice, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia, Wiśniowa i Wieliczka.

Przewoziły ponadto artykuły spożywcze, opał, nawozy mineralne i materiały budowlane dostarczane przez producentów do tejże hurtowni i gminnych spółdzielni, koleją na bocznicę przeładunkową w Radziszowie.

Samochody STW obsługiwały również myślenicką mleczarnię zlokalizowaną przy ulicy 3. Maja dowożąc do niej mleko z okolicznych zlewni, rozwożąc jej produkty do sklepów gminnych spółdzielni na terenie całego powiatu myślenickiego a także przewożąc mleko bezpośrednio do zakładów mleczarskich w Krakowie.

Prezentowany na tym zdjęciu fragment miasta, uległa całkowitej przebudowie. Powstaje w tym miejscu nowe rozwiązanie komunikacyjne mające na celu usprawnienie ruchu kołowego w naszym mieście. 

Józef Stanisław Błachut Józef Stanisław Błachut Autor artykułu

Rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.