Myślenice wchodzą do I ligi!

Sport 13 września 2017 Wydanie 32/2017
Myślenice wchodzą do I ligi!

W Szczyrku zawodnicy klubu MAT Myślenice stanęli do walki z 31 drużynami, w ramach rozgrywek II ligi juniorów. Mimo przewidywań o pewnym utrzymaniu myślenickiego zespołu, mało kto spodziewał się, że zdolni juniorzy wypracują awans jeszcze na rundę przed końcem zawodów, kończąc walkę na drugim miejscu

„Wielka szóstka” grała niezwykle stabilnie i praktycznie przez cały jedenastorundowy (!) dystans utrzymywała się na pierwszych stołach, całkowicie zresztą zasłużenie. Do pierwszego miejsca zabrakło tylko połówki punktu, lecz była to już raczej nieistotna kwestia dla świętującej ekipy, w której wysoki poziom pokazali wszyscy jej członkowie, a Kuba Suder i Darek Dziewoński dodatkowo wywalczyli brązowe medale na swoich szachownicach.

Drużyna w składzie Mateusz Brożyna, Arkadiusz Piwowarczyk, Jakub Suder, Dariusz Dziewoński, Aniela Mazanowska, Joanna Furtak pokazała szachy dojrzałe, wręcz uderzające profesjonalizmem i doskonale przystające do wymagającego szczebla centralnego. - Mogę z dużą dozą pewności powiedzieć, że kwestią czasu są dalsze zwycięstwa myślenickich zawodników, zarówno indywidualne jak i drużynowe. Nad wyraz cieszy również zaangażowanie po stronie rodziców, trenerów a także gminy, a ta wielopoziomowa współpraca zapowiada nowe sukcesy, których oczywiście już teraz życzę całej drużynie - komentuje trener Marcin Chmiel.