Myślenicki Festiwal Filmów Dokumentalnych w Kinie Muza

Myślenicki Festiwal Filmów Dokumentalnych w Kinie Muza

Kino MUZA w Myślenicach, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do udziału w kolejnym festiwalu w wersji online, tym razem na Festiwal Filmów Dokumentalnych.

Festiwal odbywa się w ramach cyklu Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury. W tym tygodniu będzie prezentowany film autorstwa Krzysztofa Okonia „Sztuka ludowa i naiwna” (19.05) oraz druga produkcja pt. „Andrzej Wajda: Róbmy zdjęcie!”(21.05) to niezwykły zapis kilkumiesięcznych zmagań, pokazujący atmosferę pracy i ogrom filmowej maszynerii. Film jest jednocześnie najprawdziwszym, osobistym portretem Mistrza Polskiego Kina i laureata Oscara.

W ramach festiwalu w każdy wtorek i czwartek na profilu MOKiS-u na Facebooku https://www.facebook.com/kinomyslenice/ można obejrzeć łącznie 12 filmów poruszających wiele ciekawych tematów z różnych dziedzin sztuki, dodatkowo na Facebooku Kina MUZA będą publikowane także materiały uzupełniające: ciekawostki o danej produkcji czy recenzje filmowe.

- Nasz Festiwal, to nie tylko gratka dla fanów dokumentu. Przede wszystkim to możliwość poznania bogatej tradycji polskiej szkoły dokumentalistyki i nie tylko. Festiwal Filmów Dokumentalnych online w Kinie Muza w Myślenicach, to druga tego rodzaju propozycja, która jest odpowiedzią na przejście inicjatyw kulturalnych do sieci - zachęcają organizatorzy.