Myślenicki Festiwal Lata 2020 odwołany!

Myślenicki Festiwal Lata 2020 odwołany!

To miał być niezapomniany jubileusz. Myślenicki Festiwal Lata – Dni Myślenic w 2020 roku miał się odbyć po raz 25., jednak z uwagi na pandemię koronawirusa święto naszego miasta zostało odwołane. Tegoroczny festiwal miał być wyjątkowy, a dzięki wsparciu PKN Orlen zagrać mieli między innymi Kamil Bednarek, Maryla Rodowicz, Celo, Mateusz Ziółko, Weekend, czy After Party.

- Organizacja jakichkolwiek imprez na całym świecie stanęła pod dużym znakiem zapytania, a szczególnym problemem są imprezy masowe, które w dobie pandemii koronawirusa wrócą do normalności na samym końcu. Chcieliśmy w wyjątkowy sposób zwieńczyć jubileuszowe dwudzieste piąte Dni Myślenic, zarezerwowaliśmy koncerty wielu topowych gwiazd, jednak jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję o odwołaniu tegorocznej imprezy. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz gości stawiamy na pierwszym miejscu i choć w dużym stopniu w organizacji pomagało nam sponsorskie wsparcie PKN Orlen, to z pewnością odwołanie Myślenickiego Festiwalu Lata pozwoli nam zaoszczędzić środki, które będą potrzebne w walce z epidemią. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli wrócić do normalności i zaprosić na kolejne imprezy – tłumaczy burmistrz Jarosław Szlachetka.

To miał być wyjątkowy, jubileuszowy Festiwal Lata

Z uwagi na jubileusz Myślenickiego Festiwalu Lata organizatorzy postanowili powiększyć ofertę koncertową i wydarzenia towarzyszące Dniom Myślenic. Scena na myślenickim Zarabiu miała pozostać pierwotnie po organizowanych wcześniej Małopolskich Międzynarodowych Spotkaniach z Folklorem, a przez cały tydzień Gmina Myślenice miała zapewnić atrakcje i wydarzenia dla mieszkańców. W programie planowano kilka razy organizację kina plenerowego dla dzieci oraz starszej społeczności, w ramach Kulturalnych Dni Myślenic planowano wspomnienie Zbigniewa Wodeckiego oraz jego utworów, a na głównej scenie zarezerwowano sześć koncertów topowych gwiazd. W sobotę koncertowaliby Weekend, Mateusz Ziółko oraz Maryla Rodowicz, natomiast w niedzielę na scenie na myślenickim Zarabiu wystąpić mieli zespół After Party, Cleo oraz Kamil Bednarek.

- Terminy topowych gwiazd na krajowym rynku trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, dlatego już z początkiem roku Gmina Myślenice podpisała wstępne umowy z rezerwacją daty koncertów artystów, którzy mieli wystąpić na tegorocznym Myślenickim Festiwalu Lata. Choć w tym czasie nic nie zapowiadało pandemii koronawirusa, to podpisując umowy zabezpieczyliśmy się z możliwością odwołania ze względu na tak zwaną siłę wyższą. W związku z decyzją o odwołaniu Dni Myślenic kontaktujemy się obecnie z artystami informując o odwołaniu imprezy i rozwiązaniu umowy z uwagi na zakaz organizacji imprez masowych wydanym przez Światową Organizację Zdrowia oraz Ministerstwo Zdrowia – wyjaśnia Marek Pajka z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji UMiG Myślenice.

GSI