Życzenia

Myślenicki Festiwal Lata po wędkarsku

Sport 1 sierpnia 2013 Wydanie 27/2013
Myślenicki Festiwal Lata po wędkarsku
Myślenicki Festiwal Lata po wędkarsku

Przy pięknej, słonecznej, wręcz upalnej pogodzie 28 lipca, do zmagań o puchary i nagrody ufundowane przez burmistrza Macieja Ostrowskiego, stanęli wędkarze

Odbyły się zawody wędkarskie na osieczańskich stawach (otwarte) i muchowe na rzece Raba. Sędzią głównym był Krzysztof Stalski, a swą obecnością zaszczycili: prezes Zarządu Okręgu Kraków Edward Fornalik wraz z dyrektorem Biura ZO Robertem Kociołem. W tak ciężkich, ekstremalnych wręcz warunkach, każda ryba okazywała się być na wagę złota, a złowienie większej ilości, stawało się w miarę rosnącej temperatury niemożliwym.

Dlatego wyniki nie przedstawiły się okazale. Ze wszystkich startujących, tylko 15 seniorów, 4 juniorów i 3 kadetów zaliczyło zawody, łowiąc ryby. Wyniki przedstawiły się następująco: U-14 Kadet 1m. Aneta Nalepa – 1085 pkt., 2m. Wojciech Kalisz – 675 pkt., 3m. Dawid Skóra – 60 pkt.; U-18 Junior 1m. Bartłomiej Dziekan – 1470 pkt., 2m. Jakub Budek – 235 pkt., 3m. Maciej Polak – 75 pkt. Seniorzy 1m. Ireneusz Fornalik – 2020 pkt., 2m. Andrzej Skoczylas 1985 pkt., 3m. Stefan Więcław – 1180 pkt. Największą rybę - karpia 1,8 kg złowił Andrzej Skoczylas. W równie ekstremalnych warunkach przyszło rywalizować 20 muszkarzom na rzece Raba (odcinek od mostu w Dobczycach do mostu w Gdowie). Tutaj sędzią głównym był Jan Faron, zaliczanymi do punktacji rybami były wszystkie pstrągi od 25 cm i lipienie od 30 cm. Ciepła, prześwietlona woda, duża ilość plażowiczów, skutecznie odstraszały ryby. I choć zawody składały się z jednej, trzy i pół godzinnej tury, to zmęczenie dawało się we znaki, wędkarze popełniali błędy i spora ilość ryb nie trafiała do podbieraków.

Skutkiem tego tylko 9 zawodnikom udało się ukończyć zawody z rybami. Zwyciężył Zbigniew Zasadzki (WKS Kraków-Kleparz) – 10 ryb, 2m. Mariusz Szlachetka (PZW Myślenice) – 9 ryb, 3m. Łukasz Ostafin (PZW Myślenice) – 7 ryb. Najdłuższą rybę złowił Mariusz Szlachetka-pstrąg potokowy 47,5 cm. Na zakończenie zawodów, które odbyło się na osieczańskich stawach, przybył dyrektor Urzędu Miasta i Gminy Myślenice Mieczysław Kęsek, który podziękował wszystkim za ducha walki i wręczył pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody.