Myślenicki Korowód Świętych

Myślenicki Korowód Świętych
Uczestnicy Korowodu Świętych w kościółku św. Jakuba na Stradomiu Fot. M. Gaczyńska

„Święci Przyjaciele Jana Pawła II” – pod takim hasłem we wtorek 29 października wyruszył kolorowy Korowód Świętych. Przeszedł ulicami miasta z Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej do kościółka św. Jakuba na Stradomiu.

Korowód Świętych zorganizowano z okazji Dnia Wszystkich Świętych, a tegoroczne hasło, które nawiązuje do Papieża Polaka, nie zostało wybranego przypadkowo. W przyszłym roku będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Zarówno dzieci, jak i młodzież, przygotowali się do tego wydarzenia, przybierając strój wybranego świętego.

Przed wyruszeniem na trasę, jeszcze w Sanktuarium, uczestnicy korowodu odmówili różaniec, po czym uczniowie I LO i technikum pod przewodnictwem s. Agnieszki odegrali scenkę, która nawiązywała do postaci wyniesionych na ołtarze przez św. Jana Pawła II. Po zakończonej inscenizacji uczestnicy wyruszyli w radosnym pochodzie wraz z relikwiami św. Jana Pawła II w stronę kościółka św. Jakuba na Stradomiu. W marszu towarzyszył im śpiew scholi „Różyczek Pani Myślenickiej” z s. Ewą. Po dotarciu na miejsce ks. proboszcz Zdzisław Balon poprowadził Litanię do św. Jana Pawła II, a następnie podziękował wszystkim zgromadzonym na tegorocznym Korowodzie Świętych, szczególnie rodzicom, którzy przygotowali stroje swoim pociechom. W nagrodę uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

 

Maria Gaczyńska Maria Gaczyńska Autor artykułu

Dziennikarka, interesuje się głównie sprawami społeczno-politycznymi miasta i regionu