Myśleniczanie przestrzegają zaleceń? Straż Miejska sprawdza

Myśleniczanie przestrzegają zaleceń? Straż Miejska sprawdza

Zgodnie z komunikatami rządowymi w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców funkcjonariusze Straży Miejskiej zwracają szczególną uwagę na duże skupiska ludzi – zwłaszcza dzieci i młodzieży szkolnej, która obecnie ma przerwę w zajęciach szkolnych.

Obecnie pod lupę nasze patrole wzięły te miejsca, w których może dochodzić do gromadzenia się w miejskiej przestrzeni osób. Jak wskazują zalecenia GIS, oprócz reżimowej higieny rąk powinniśmy zachować dystans co najmniej 1,5 metra od osób, które mogą mieć objawy zakażenia, takie jak katar, kaszel, gorączka. Między innymi dlatego młodzież czy dorośli spotykający się w większych grupach, zdecydowanie będzie przez straż miejską upominana i odsyłana do domów.

Jak zauważa komendant Straży Miejskiej, Tomasz Burkat: Wolne od szkoły i uczelni to nie czas na odpoczynek, ferie, urlop czy przesiadywanie wieczorami w pubach, czy innych miejscach. Obecnie w mieście widać pojedynczych spacerowiczów i znacznie ograniczony ruch kołowy pojazdów. To świadczy o dojrzałości i odpowiedzialności naszych mieszkańców. Nieliczne osoby, które jeszcze tego nie wiedzą i gromadzą się w rejonie placów zabaw, czy w rejonie placu targowego otrzymują informację, że wszystkie te miejsca i będące tam urządzenia zostały zamknięte.

„Zostań w Domu” – siłę tego komunikatu dziś najbardziej rozpowszechnianego czuć wyraźnie wśród naszych mieszkańców, my jako funkcjonariusze chcielibyśmy utrzymać ten status quo, bo tylko to ma sens. Jak widzimy pogoda zachęca do spacerów, dziś jednak nasi mieszkańcy starają się robić wszystko, by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, który jest poważnym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, chorujących i mających obniżoną odporność. Chwała im za to, bo ograniczenia dotyczące kwarantanny, zwłaszcza z udziałem dzieci nie są dla nikogo wygodne. Teraz bowiem nadszedł czas próby, czas solidarności międzypokoleniowej, dzięki której jestem przekonany wspólnymi siłami zatrzymamy koronawirusa (COVID-19).

Póki co bądźmy odpowiedzialni, wyrozumiali i życzliwi dla siebie nawzajem. Miejmy szacunek dla naszego zdrowia, dla naszych bliskich i dla tych, którzy każdego dnia poświęcają się wykonując ciężką i żmudną, odpowiedzialną pracę. Pamiętajmy, że na nich też czekają w domu rodziny i dzieci, chodzi mi o całą służbę zdrowia, służby mundurowe, organizacje państwowe, samorządowe, stowarzyszenia, wolontariuszy, i wielu innych, którym leży na sercu nasze wspólne bezpieczeństwo – apeluje Tomasz Burkat