Myśleniczanie witali prezydenta Trumpa

Myśleniczanie witali prezydenta Trumpa
Myśleniczanie witali prezydenta Trumpa

Wizyta przywódcy USA w Polsce to wydarzenie zawsze budzące duże zainteresowanie. Ponad 150 osób z naszego powiatu witało 6 lipca w Warszawie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa

Słów Trumpa odwołujących się do wartości i cnót stanowiących podwaliny nowoczesnego narodu polskiego, wybitnych postaci, ważnych dat w naszej historii oraz miejsca Polski w Europie, wysłuchała liczna grupa mieszkańców Myślenic i okolic. Wszystkim na długo zapadną w pamięci słowa prezydenta te wypowiedziane na zakończenie: - Tak jak Polski nie udało się złamać, tak chcę powiedzieć, że Zachód nigdy nie da się złamać, nasze wartości zwyciężą, a nasza cywilizacja zatryumfuje. Wspólnie musimy się bić jak Polacy za rodzinę, wolność, kraj i Boga. Niech Bóg błogosławi Polaków! - wołał do przybyłych pod Pomnik Powstańców Warszawskich prezydent Trump.

Po spotkaniu na Placu Krasińskich, uczestnicy wyjazdu skorzystali z atrakcji przygotowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach pikniku „Zawsze blisko, #razembezpieczni”. Na odwiedzających teren stadionu czekały pokazy sprzętu wojskowego, m.in. czołgów Leopard i transporterów Rosomak oraz indywidualnego wyposażenia żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz USArmy, a także koncert orkiestry wojskowej.

Dzień w Warszawie zakończyło zwiedzanie wszystkich najważniejszych miejsc w gmachu sejmu. W roli przewodnika wystąpił poseł Jarosław Szlachetka. Na początek wędrówki po sejmowych korytarzach poseł zapoznał zwiedzających z makietą kompleksu budynków sejmowych, a następnie oprowadził wszystkich uczestników wyjazdu po galerii sali posiedzeń, holu głównym, Sali Kolumnowej i korytarzu marszałkowskim. Oprócz charakterystycznych miejsc znanych z przekazów telewizyjnych zwiedzający zobaczyli także tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz gablotę z laskami marszałkowskimi. Nie zabrakło także rozmów o współczesnym parlamentaryzmie oraz sprawach dotyczących bieżącej polityki krajowej i zagranicznej.

Wyjazd na spotkanie z amerykańskim przywódcą zorganizowała Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych oraz poseł Szlachetka.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)