Na takie gole warto przychodzić

Sport 11 czerwca 2019 Wydanie 21/2019
Maria Dziadkowiec Fot. fot. Sport Respekt

Respekt Myślenice zakończył zmagania w I lidze na siódmym miejscu. Rozgrywki zakończyły się sukcesem Rolnika Biedrzychowice, który awansował do ekstraklasy. Do I ligi, grupy południowej, spadła z elity Mitech Żywiec, z kolei I ligę opuszczają Sokół Kolbuszowa i MUKS Tomaszów Mazowiecki.

Myśleniczanki na zakończenie sezonu pokonały 2:1 (1:1) czwartą w tabeli Tarnovię. W pierwszej połowie mecz toczył się pod dyktando przyjezdnych, które wygrały rywalizację w środkowej strefie boiska i raz po raz zagrażały bramce Respektu. Zanim Tarnovia znalazła sposób na bardzo dobrze dysponowaną bramkarkę gospodyń, z bramki cieszyły się miejscowe. Sędzina podyktowała w 20. minucie rzut wolny dla Respektu.

Od bramki było dobre 30 metrów, ale dla Karoliny Topy nie jest to specjalnie daleko, toteż przymierzyła pod poprzeczkę i Respekt objął prowadzenie 1:0. Tarnovia, za sprawą swej l...