Na takie gole warto przychodzić

Sport 11 czerwca 2019 Wydanie 21/2019
Na takie gole warto przychodzić
Maria Dziadkowiec Fot. fot. Sport Respekt

Respekt Myślenice zakończył zmagania w I lidze na siódmym miejscu. Rozgrywki zakończyły się sukcesem Rolnika Biedrzychowice, który awansował do ekstraklasy. Do I ligi, grupy południowej, spadła z elity Mitech Żywiec, z kolei I ligę opuszczają Sokół Kolbuszowa i MUKS Tomaszów Mazowiecki.

Myśleniczanki na zakończenie sezonu pokonały 2:1 (1:1) czwartą w tabeli Tarnovię. W pierwszej połowie mecz toczył się pod dyktando przyjezdnych, które wygrały rywalizację w środkowej strefie boiska i raz po raz zagrażały bramce Respektu. Zanim Tarnovia znalazła sposób na bardzo dobrze dysponowaną bramkarkę gospodyń, z bramki cieszyły się miejscowe. Sędzina podyktowała w 20. minucie rzut wolny dla Respektu.

Od bramki było dobre 30 metrów, ale dla Karoliny Topy nie jest to specjalnie daleko, toteż przymierzyła pod poprzeczkę i Respekt objął prowadzenie 1:0. Tarnovia, za sprawą swej liderki Katarzyny Białoszewskiej, szybko doprowadziła do remisu i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej myśleniczanki były zespołem lepszym i to wyraźnie. Wypracowały cztery dogodne okazje bramkowe, żadnej nie wykorzystały, a mimo to wygrały. Dlaczego? Otóż na strzał z dystansu zdecydowała się Zuzanna Węglarz i rozgrywająca Respektu posłała piłkę w samo okienko, zapewniając swej drużynie zwycięstwo. Filmowy gol był pięknym podsumowaniem całego sezonu, w którym podopieczne Przemysława Senderskiego zrobiły ogromny postęp i to mimo faktu, że chyba żadnego meczu nie udało się drużynie zagrać w optymalnym składzie personalnym.

W najbliższy czwartek na stadionie w Drogini juniorki Respektu zagrają z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, barażowy mecz o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-17.

Paweł Panuś