Nagroda za całoroczny wysiłek

Sport 4 czerwca 2019 Wydanie 20/2019
Nagroda za całoroczny wysiłek
Zuzanna Węglarz

Śpieszymy więc donieść mieszkańcom Myślenic, że żeńska drużyna Respektu Myślenice utrzymała się w pierwszej lidze. Co jest istotą sportu? Otóż człowiek odmawia sobie niemal wszystkiego, by jego ciało było tak przygotowane, by zrealizować cel w konkretnej konkurencji. Tym celem jest zwycięstwo, awans, ale także pozostanie w gronie drużyn, które prezentują odpowiedni poziom.

Drużyna oparta na juniorkach lub na zawodniczkach, które juniorkami były całkiem niedawno nie miała wielkich szans, by pozostać na zapleczu ekstraklasy. Pierwsze mecze potwierdzały, że Respektowi trochę brakuje, by być pierwszoligowcem pełną gębą. Ale w futbolu jesteś ponoć tak dobry, jak twój ostatni mecz. Trzymając się tego trzeba stwierdzić, że Respekt w ciągu kilku miesięcy stał się drużyna na tyle dobrą, by sprostać ligowej konkurencji, nieprzychylności arbitrów i kadrowych osłabień. Co jeszcze istotne, zespół zrobił sportowy postęp, jest o wiele lepszy, niż w sierpniu ubiegłego roku, gdy zaczynał ligową rywalizację.

W przedostatniej kolejce Respekt grał na stadionie Wandy Kraków i wygrał 2-0 (1-0). Obie bramki uzyskała Zuzanna Węglarz. Pierwszą uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego, drugą po znakomitym strzale z dystansu. Respekt goli mógł zdobyć więcej, na szczególną uwagę zasługuje uderzenie Karoliny Topy w pierwszej połowy, po którym znakomitą paradą popisała się bramkarka Wandy oraz kilka szybkich ataków wyprowadzanych po przemyślanym rozegraniu piłki. W najbliższa sobotę o godzinie 16 Respekt będzie na stadionie Dalinu podejmował Tarnovię. Będzie okazja, by podziękować zawodniczkom za świetny sezon i ogrom pracy, jaki wykonały w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

Paweł Panuś