Nagroda za odwagę

Nagroda za odwagę

Marzy o tym, aby zostać strażakiem, ale najważniejszy egzamin zdał już w wieku sześciu lat wzywając pomoc, kiedy jego mama straciła przytomność. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odebrał dyplom i gratulacje od Komendanta Głównego Straży Pożarnej i Komendanta PSP w Myślenicach

To historia do której wracamy z przyjemnością. W czerwcu pisaliśmy o sześcioletnim Bartku Rapaczu z Myślenic, który uratował swoją mamę. Kiedy ta straciła przytomność i leżała na podłodze mieszkania, chłopiec do skutku wciskał syrenę alarmową straży pożarnej. Robił to tak długo, aż na miejsce przybiegli druhowie OSP Dolne Przedmieście i udzielili pomocy Pani Anecie. Oprócz nich w mieszkaniu znajdowały się 15 miesięczna Martyna i 4,5 letnia Kamila.

Chłopiec przyznał wówczas, że marzy o tym, aby zostać strażakiem. Z początkiem września rozpoczął naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej nr 5 w Myślenicach, a podczas inauguracji roku szkolnego odebrał dyplom „Dla Dzielnego Ognika” oraz gratulacje z rąk Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz komendanta powiatowego PSP w Myślenicach Sławomira Kaganka.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor, fotoreporter. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Od 2014 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)