Nagrody w dziedzinie kultury przyznane

23 września 2010 Wydanie 36/2010
Nagrody w dziedzinie kultury przyznane
Nagrody w dziedzinie kultury przyznane

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice przyznał doroczne nagrody w dziedzinie kultury. Wyróżnienia powędrowały do pięciu osób. Wśród nich m.in. do wieloletniego dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury Jana Koczwary i Bartosza Konopki – reżysera, twórcy nominowanego do Oscara filmu „Królik po berlińsku”.

  Nagrody w dziedzinie kultury, to tradycja myślenickiego samorządu. Ta forma uznania pracy twórczej trafia do różnych osób reprezentujących szerokie spektrum działalności artystyczno – twórczej. W ten sposób Gmina sprawuje mecenat nad artystami – wspierając ich działania oraz promując ich twórczość.

- Niezwykle istotne jest, to że nagrody trafiają w ręce osób związanych z Myślenicami. Doceniamy rodzimych twórców, bo w ten sposób podkreślamy ich związek z Myślenicami – wyjaśnia Maciej Ostrowski.

W tym roku nagrody przyznano: Alinie i Janowi Funkom, Halinie Bzowskiej, Janowi Koczwarze i Bartoszowi Konopce.

Halina Bzowska: Za działalność w dziedzinie upowszechniania kultury, na rzecz społeczności lokalnej – zwłaszcza z Górnego Przedmieścia, za działalność w Kole Gospodyń Górnego Przedmieścia, za organizację wigilii dla ubogich, za promocję produktów i potraw regionalnych, udział wraz z Kołem Gospodyń w uroczystościach artystycznych i kościelnych oraz kultywowanie tradycji i kultury rodzimej.

Jan Koczwara: Za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania kultury podczas 50 letniej pracy twórczej w Myślenicach, za pracę na rzecz rozwoju ruchu twórczości amatorskiej i profesjonalnej, za opiekę nad twórcami ludowymi (prezes Klubu Twórców Amatorskich), za współudział przy tworzeniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” organizację i aranżację blisko 50 wystaw, prezentacji i pokazów oraz wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury.

Bartosz Konopka: Za całokształt dotychczasowej działalności filmowej – zwłaszcza zaś za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku” nominowany nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar, za stały związek z Myślenicami i promocję naszego miasta na arenie międzynarodowej.

Alina i Jan Funkowie: za organizację Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych oraz Europejskich Warsztatów Plastycznych dla dzieci i młodzieży, za pracę na rzecz promocji twórców z terenu Gminy Myślenice oraz międzynarodową działalność artystyczną na Słowacji, we Francji oraz na Ukrainie, za pracę w Towarzystwie Przyjaźni Polsko – Francuskiej oraz za współtworzenie Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenicach.