Najlepsi światowi speed-balliści w Dobczycach

Sport 13 września 2017 Wydanie 32/2017
Najlepsi światowi speed-balliści w Dobczycach

W Dobczycach gościła delegacja przedstawicieli klubu Heliopolis Sporting z Kairu. Czołowi zawodnicy speed-balla przyjechali do Polski trenować młodych miłośników tej dyscypliny

Egipscy goście przybyli do Polski na obóz sportowy na którym trenowali czołowych polskich zawodników speed-ball. Celem ich wizyty w Dobczycach było spotkanie z burmistrzem i trening z sekcją Speed-Ball Dobczyce prowadzoną przez wicemistrza Polski- Zbigniewa Bizonia.

W ramach wizyty odbyło się spotkanie delegatów z burmistrzem Pawłem Machnickim w którym uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Sportownia, organizacji która koordynuje rozwój speed-balla w powiecie myślenickim. W części oficjalnej rozmawiano o planach rozwijania tej dyscypliny w Dobczycach oraz o postępach młodzieży i Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu w Krakowie.

Około południa mieszkańcy Dobczyc mogli zobaczyć mecze speed-ball na najwyższym poziomie prezentowane przez Egipcjan na dobczyckim rynku. Mieszkańcy, którzy uczestniczyli w wizycie mogli także spróbować swoich sił pod okiem kadry polskiej: wicemistrzyni i mistrzyni Polski, które prowadziły trening dla początkujących.

Młodzi zawodnicy z Dobczyc wzięli udział we wspólnym treningu z grupą z Egiptu pod instruktażem trenera i selekcjonera klubu Heliopos Sporting.

- Cieszę się, że speed-ball w Polsce tak prężnie się rozwija. Jest mi miło, że ja i moi zawodnicy możemy dzielić się doświadczeniami z młodzieżą z Polski - mówił trener Mohamed Amin.

Na zakończenie wizyty Przemysław Wolan - prezes Speed-ball Polska wręczył na ręce burmistrza Machnickiego wyróżnienie dla Gminy i Miasta Dobczyce jako miejsca przyjaznego innowacjom w sporcie.

Wizyta delegatów została zorganizowana przez Stowarzyszenie Sportownia i Gminę Dobczyce.