Najpiękniejsze szopki i gwiazdy

Kultura 22 stycznia 2019 Wydanie 03/2019
Najpiękniejsze szopki
i gwiazdy
Ola i Adaś Jabłońscy zdobywcy pierwszego miejsca podczas wręczania nagród

Już po raz piaty mieszkańcy Łęk i okolic wspólnie z zaproszonymi gośćmi wybierali najpiękniejsze szopki i gwiazdy kolędnicze, które wpłynęły na tegoroczny konkurs

W niedzielny styczniowy wieczór w Świetlicy Wiejskiej w Łękach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie już piątego bożonarodzeniowego konkursu. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy przestrzennej z dowolnych materiałów. W świątecznej rywalizacji wzięło udział 25 szopek oraz 5 gwiazd. Jury w składzie: Marta Młynarczyk, Małgorzata Podmokła, Magdalena Chlebda, Jarosław Szlachetka, nie miało łatwego zadania bowiem wszystkie prace wykonano z niezwykłą starannością i zaangażowaniem.

Pierwsze miejsce i nagrodę publiczności zdobyła szopka Oli i Adasia Jabłońskich, drugie Piotra Wieczorka, a trzecie Magdaleny i Dariusza Braś. W kategorii gwiazda kolędnicza zwyciężyła praca Grażyny Żak, drugie miejsce przypadło Piotrowi, a trzecie Krzysztofowi Stasiakom. Jury rozdało wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody, po czym odbyło się wspólne kolędowanie.

- To piękna tradycja. Cieszę się, że w konkursie bierze udział tak wiele osób zarówno starszych jak i młodszych. Tego typu wydarzenia przyczyniają się do integracji mieszkańców oraz podtrzymywaniu wspólnych tradycji, dlatego serdecznie dziękuję organizatorom i wszystkim uczestnikom za tak duże zaangażowanie - mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

Spotkanie i sam konkurs zorganizowali wspólnie radny Stanisław Topa, sołtys Dorota Wieczorek, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „My Łęczanie”. Wieczorowi towarzyszył występ zespołu „Mali Krzczonowianie” i wspólne kolędowanie. Mieszkańcy Łęk i okolic licznie przybyli na tę uroczystość, a swoją obecnością zaszczycili zebranych m.in.: ksiądz proboszcz Andrzej Caputa, burmistrz Jarosław Szlachetka, wiceburmistrz Mateusz Suder oraz Rafał Kudas członek zarządu Powiatu Myślenickiego. Konkurs objął swym honorowym patronatem burmistrz Jarosław Szlachetka i starosta Józef Tomal.