Najtwardszy strażak

Najtwardszy strażak
Najtwardszy strażak

Strażak z Myślenic - Szymon Jopek zdobył tytuł wicemistrza Europy wspólnie z reprezentacją naszego kraju na zawodach TFA w niemieckim mieście Moenchengladbach

Skrót TFA pochodzi od zdania „Toughest Firefighter Alive” co znaczy „najtwardszy strażak przetrwa”. Strażak z myślenickiej komendy asp. Szymon Jopek poprzez swoje osiągnięcia z lat ubiegłych został powołany do reprezentacji kraju. Zawody polegały na pokonaniu 4 konkurencji. Każda z nich to cykl zadań odwzorowujących trudną pracę strażaka np. ewakuacja 80 kg manekina, wyjście na 3 metrową ścianę za pomocą liny, rozwijanie i zwijanie węży, uderzenia młotem czy też wbiegnięcie po klatce schodowej na 15 piętro szpitala z aparatem oddechowym. Reprezentacja naszego kraju zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie drużynie z Czech. Indywidualnie Szymon Jopek zajął wysokie 4 miejsce.

Tydzień później nasz strażak stanął już drugim stopniu podium w Mistrzostwach Słowacji TFA w Bańskiej Bystrzycy, gdzie w ostatniej 4 konkurencji jego zadaniem było wbiegnięcie na 20 piętro.