Najwięcej wiedział o św. Maksymilianie Kolbe

Najwięcej wiedział o św. Maksymilianie Kolbe

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Grzegorz Mirek został laureatem zdobywając pierwsze miejsce w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

Finał diecezjalny odbył się 8 marca w Krakowie. Grzegorz będzie reprezentował naszą archidiecezję w finale, który odbędzie się 12 kwietnia w Siedlcach. Olimpiada organizowana jest już po raz dwunasty przez klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Prowincje Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibami w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Olimpiadę honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Jej celem jest przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana. Ten wielki Polak przez swoją działalność medialną oraz swoje życie dla innych, a zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła. Olimpiada organizowana jest w ramach trzech konkursów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.