Narodowy Bieg Stulecia w Myślenicach

Sport 17 kwietnia 2018 Wydanie 14/2018
Narodowy Bieg Stulecia
w Myślenicach

W stu miastach na terenie całej Polski odbędzie się sto biegów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie 11 listopada o godzinie 11:11 również w Myślenicach wystartuje uliczny bieg pod nazwą Narodowy Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr” na dystansie 10 kilometrów

- Zachęcam do zapisów na myślenicką edycję Narodowego Biegu Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki temu wspólnie w aktywny sposób uczcimy nasze narodowe święto, które w tym roku będzie mieć szczególny wydźwięk. Idea Narodowego Biegu Stulecia bardzo nam się spodobała i wpisaliśmy tę imprezę również w kalendarz myślenickich imprez niepodległościowych. W tym biegu przeprowadzimy profesjonalny pomiar czasu na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a wszystkie wyniki wpisane zostaną do narodowej bazy biegu – mówi burmistrz Maciej Ostrowski, który patronuje temu wydarzeniu.

Do wielu uroczystości i wydarzeń jakie będą organizowane w tym roku w całym kraju z okazji świętowania jubileuszowego roku odzyskania niepodległości, włączone zostało sto biegów zainicjowane przez Polską Agencję Prasową przy współudziale Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Polskiego Związku Alpinizmu i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- 11 listopada świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich elementów może być sport, którego wielkim orędownikiem był Józef Piłsudski. Zainteresowania marszałka wychowaniem fizycznym wynikały z jego filozofii czynu - z dbałości o zdrowie fizyczne oraz moralne dzieci i młodzieży oraz z troski o dobro, trwałość i obronność państwa - mówi Janusz Kalinowski, koordynator ogólnopolskiego projektu Narodowy Bieg Stulecia.

Start i meta biegu znajdować się będą w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, przy ulicy Zdrojowej 9 w Myślenicach. Również w hali znajdować się będzie biuro zawodów oraz zaplecze szatniowo-sanitarne dla wszystkich zawodników.

- Organizatorzy szacują, że w całej Polsce w tym biegu może wystartować nawet sto tysięcy uczestników. Wszyscy pobiegną w biało-czerwonych koszulkach, które każdy otrzyma wraz z pakietem startowym. Trasa będzie atestowana, a przeprowadzimy także profesjonalny pomiar czasu. Dla najlepszych zawodników w kategorii mężczyzn i kobiet przewidujemy puchary ufundowane przez burmistrza Macieja Ostrowskiego, natomiast każdy niezależnie od wyniku otrzyma medal, dyplom oraz niepodległościowe gadżety - wyjaśnia Marek Pajka, koordynator myślenickiej edycji narodowego biegu.

- Zapisy trwać będą do 6 czerwca, ponieważ przez okres wakacyjny zamawiane będą koszulki oraz jednakowe gadżety dla biegaczy z całej Polski. Prosimy zatem o szybką deklarację i zapisy na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl. Po tym terminie nie będzie możliwości dopisania się do listy uczestników. Jestem przekonany, że to będzie biegowe święto w Myślenicach i tym samym wspólnie będziemy mogli sportowym akcentem uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości - dodał Marek Pajka.

Szczegółowy regulamin na stronie zapisów biegstulecia.myslenice.pl