Naszej Niepodległej

Miasto 12 listopada 2019 Wydanie 42/2019
Naszej Niepodległej

Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz o Boże błogosławieństwo dla członków i ich rodzin w 21. rocznicę reaktywacji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” zainaugurowano oficjalne obchody święta niepodległości w Myślenicach.

Po Mszy św., przy akompaniamencie pieśni patriotycznych, granych przez Reprezentacyjną Orkiestrę Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Joanny Knapik, uczestnicy przeszli na rynek, gdzie pod pomnikiem niepodległości kwiaty złożyły delegacje posła, samorządu gminnego i powiatowego, a także organizacji społecznych, politycznych i kombatanckich. Przy pomniku wartę zaciągnęli Strzelcy RP. Orkiestra odegrała hymn narodowy, a burmistrz wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Jak co roku, na myślenicki rynek zabytkowym samochodem, użyczonym przez Franciszka Wołka, wjechał Marszałek Józef Piłsudski wraz z burmistrzem Jarosławem Szlachetką. Burmistrz wręczył wodzowi klucze do miasta, a następnie wraz ze świątecznym korowodem przeszli do MOKiS na popołudniowe świętowanie.

Poniedziałkowe uroczystości były punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości, trwających w tym roku w naszej gminie przez ponad tydzień.

(red)