Nie ma głupich pytań…

Nie ma głupich pytań…

Jest taki gen, który u dzieci na ogół bywa dominujący, a potem często zanika. Nazywa się ciekawość. Wszyscy znamy te ciągnące się w nieskończoność pytania: a dlaczego? a po co? Jeśli chcecie choć krótkiego wytchnienia od nich - koniecznie podsuńcie dziecku tę książkę.

Autorka zebrała w tym tomie przedziwne zagadnienia z różnych dziedzin nauki i życia, które często zaprzątają głowy naszych pociech. Dlaczego mamy pięć palców, a nie siedem? Czemu kurz ciągle wraca? Jak się robi paski na paście do zębów? Dlaczego mleko jest białe? I wiele, wiele innych.

Wbrew dość przewrotnemu tytułowi - wcale nie są one głupie (podobno takie bywają tylko odpowiedzi - ale na pewno nie w tej książce!).

Uwaga! Nie spodziewajcie się banalnych, prostych wyjaśnień. Autorka uzasadnia fakty podając wiele naukowych szczegółów. Jestem pewna, że niektóre mogą odrobinę zaskoczyć - nawet tych starszych czytelników. Jest to jednak fascynująca podróż przez codzienność, która okazuje się bardzo interesująca, jeśli tylko spojrzy się na nią z punktu widzenia badacza.

Cała recenzja na: Biblioteka Inspiracji - portal o wyjątkowych książkach dla dzieci. facebook

Hanna Pietrzak-Trzcińska Hanna Pietrzak-Trzcińska Autor artykułu

Współtwórca Biblioteki Inspiracji. Z wykształcenia pedagog kulturalno-oświatowy oraz absolwentka studiów podyplomowych Marketing w sieci. Podkradam lektury starszemu synowi z półki, z młodszym celebruję wspólne czytanie.