Niedokończona inwestycja

Niedokończona inwestycja
Fot. Witold Rozwadowski

Szkoda, że przedstawiciel starosty, etatowy członek zarządu powiatu Rafał Kudas musiał wcześniej wyjść z zebrania wiejskiego w Głogoczowie, które odbyło się 16 marca. Mieszkańcy najwięcej pytań mieli o to, kiedy zostanie zakończony remont drogi pod kościołem. Jeszcze przed wyjściem obiecał, że sprawę rozezna ale niedosyt pozostał.

Jeszcze w 2017 roku przebudowano odcinek drogi powiatowej „Nad kościół” o długości ok. 450 m, poszerzając jezdnię i przebudowując pobocze na chodnik z kostki brukowej. Wartość zadania wyniosła 645.000zł, z czego część współfinansowała Gmina Myślenice w ramach tzw. inicjatyw społecznych. Według słów mieszkańców starosta obiecał, że w 2018 roku wyremontuje kolejny odcinek drogi, tym razem pod kościołem. Ostatecznie powiat wyremontował ponad 200 metrów chodnika, nie udało się zrobić drogi gdyż na koniec roku nie można było znaleźć wykonawcy. Remont jest zaplanowany na ten rok.

Mieszkańcy rozmawiali także o koniecznej modernizacji tzw. starodroża biegnącego przez centrum wsi. Burmistrz Jarosław Szlachetka zapewnił, że stara się o pozyskanie środków na tę niezbędną inwestycję. Modernizacja miałaby obejmować cały odcinek dawnej zakopianki. Mieszkańcy zgłaszali wnioski, aby przy okazji planowanego remontu uwzględnić budowę parkingu zbiorczego, który umożliwiałyby pozostawienie samochodu w pobliżu przystanku i dalszą podróż do Krakowa czy Myślenic busem.

Rozmawiano także o budowie bezkolizyjnego przejazdu przez zakopiankę. Burmistrz poinformował o zakupie działek, którego dokonał jego poprzednik za kwotę 1,1 mln zł przy DK7. Maciej Ostrowski uzasadniał tę transakcję tym, że tu będzie budowany tunel pod zakopianką. Problem w tym, że przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykluczają w tym konkretnym miejscu budowę tunelu. Jarosław Szlachetka zapewnił, że wspólnie z GDDKiA szukają innego rozwiązania, które pozwoli mieszkańcom w bezpieczny sposób pokonywać DK7 i włączać się do ruchu na zakopiance.

 

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG, od stycznia do sierpnia 2019 roku p.o. redaktora naczelnego. Przez wiele lat pracował m.in. w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, a w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)