Niedokończony plac zabaw

Niedokończony plac zabaw

Przy Zespole Placówek Oświatowych w Borzęcie straszy niedokończony plac zabaw. Wiosna tuż, tuż i dzieci z utęsknieniem patrzą na nowe urządzenia, na których nie mogą się bawić

- To tak jakby pokazać dziecku lizaka przez szybę – komentuje jedna z zainteresowanych osób. Inna zgłosiła sprawę do kuratorium oświaty, bo plac nie jest zabezpieczony i każdy może tam wejść. Urządzenia na placu zabaw zostały zamontowane jeszcze w listopadzie, a do dziś nie można z nich korzystać. Wokół huśtawek nie wykonano bezpiecznej nawierzchni i plac jest nieczynny. Nieczynny, ale niestety nie zamknięty, furtka się nie zamyka. Już niektórzy wypróbowali nowe urządzenia, choć teren wygląda jak plac budowy, a wokół huśtawek nie ma urządzonej nawierzchni, nawet z piasku czy drobnego żwirku.

Można by pozazdrościć, że tuż przed wyborami gmina „wysupłała” dla ZPO w Borzęcie środki na zakup urządzeń na plac zabaw, gdy tyle innych czeka na modernizację. Niestety, bez zabezpieczenia pieniędzy na wykonanie bezpiecznego podłoża, z placu i tak nie można korzystać.

 

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG, od stycznia do sierpnia 2019 roku p.o. redaktora naczelnego. Przez wiele lat pracował m.in. w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, a w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)