Akcja

Niedziela z atrakcjami na Kudłaczach

Niedziela z atrakcjami na Kudłaczach
Fot. Ryszard Sobkowicz

Niedziela powitała uczestników zlotu piękną słoneczną pogodą, co sprzyjało rekreacji na świeżym beskidzkim powietrzu i rozgrywaniu licznych konkurencji przy schronisku PTTK na Kudłaczach

Strzelanie

Zawody prowadzili Andrzej Kruczek i Jerzy Krygier z myślenickiego oddziału Ligi Obrony Kraju. Startowało 29 osób, które oddawały po 5 strzałów.

W grupie dziewcząt wygrała Julia Ingarden z I LO w Myślenicach przed Karoliną Ingraden ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach i Izabelą Banach ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. Rywalizację chłopców wygrał Krystian Dominik ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej, na drugim miejscu był Dawid Zięba ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, a na trzecim - Michał Jamróz z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach.

Konkursy sprawnościowe

Konkurs sprawnościowy rzutek prowadzili Dorota Kamińska, Jacek Dziewoński i Paweł Kapała z Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Uklejna” w Myślenicach. Startowało 45 osób. Najlepsi okazali się: Gabriela Rokosz ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej, Izabela Banach z tejże szkoły, Klaudia Kowalczyk i Kamil Dudzik z Gimnazjum w Wiśniowej. To również konkurencja prowadzona przez instruktorów TKKF-u. Trzeba było jak najsprawniej i w jak najkrótszym czasie spakować śpiwór. Z tego zadania najlepiej wywiązała się Jessica Urbaniak z Gimnazjum w Wiśniowej oraz jej młodsze koleżanki ze Szkoły Podstawowej w tej miejscowości Izabela Banach i Joanna Pazdur.

Trzecia konkurencja prowadzona przez TKKF do tak naprawdę rzut w dal, tyle że trzeba było trafić między szczeble położonej poziomo drabiny. Tu także triumfowali uczniowie z Wiśniowej. Wygrała Izabela Banach ze Szkoły Podstawowej, na drugim miejscu była Klaudia Kowalczyk z Gimnazjum, a na trzecim Justyna Dudzik ze Szkoły Podstawowej.

Konkurs krajoznawczy

Organizatorem tego trudnego konkursu jest PTTK Lubomir, a pytania przygotowuje i prowadzi go wybitny znawca Beskidu i specjalista krajoznawstwa Leszek Maślanka. Z postawionymi zadaniami najlepiej poradziła sobie Izabela Dudzik, na drugim miejscu był Krystian Dominik, a na trzecim - Maciej Krężelok z ZPO w Wiśniowej.

Nagrody

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody: mapy turystyczne, książki i przewodniki oraz sprzęt turystyczny. Ufundowali je Starostwo Powiatowe, wydawnictwo map Compass i Nadleśnictwo Myślenice.

Ryszard Sobkowicz Ryszard Sobkowicz Autor artykułu

Nauczyciel i reporter, który ostatnie 25 lat poświęcił na relacjonowanie życia lokalnych społeczności - szczególnie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. (HISTORIA, WYDARZENIA, SAMORZĄD, KULTURA)