Nieoczywisty portret miasta

Nieoczywisty portret miasta

Paweł Boćko, to rodowity tarnowianin, absolwent architektury Politechniki Krakowskiej od kilkunastu lat parający się fotografią artystyczną

Kojarzyć go można między innymi ze zmysłowymi portretami kobiet, czy też z wystawą „Bliżej nieba”, którą Paweł Boćko zaprezentował w MGOKIS w Dobczycach, a dotycząca jego fotograficznych impresji z podróży do Chin.

Najnowsza wystawa Pawła, której wernisaż odbył się 15 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach, poniekąd również jest wystawą podróżniczą, bo fotografie które możemy oglądać dotyczą Dubrownika czyli miasta, o którym nie sposób nie myśleć w kontekście historycznym.

Tym razem ten kontekst nie jest jednak tak oczywisty, bo widzimy Dubrownik w tych miejscach, gdzie kręcono serial „Gra o tron”. Są zatem te fotografie swego rodzaju grą z jakimś mitem kulturowym. Są również próbą pokazania Dubrownika, innego niż z folderów turystycznych - miasta w którym żywioły ziemi, wody i powietrza namacalne są bardziej niż w wielu innych rejonach świata. Ta ekspozycja, to zresztą pole do własnych interpretacji dla każdego odbiorcy i do takich indywidualnych przygód z wyobraźnią zachęcamy wszystkich odwiedzających. Warto.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).