Niepodległościowa spartakiada dla przedszkolaków

Niepodległościowa spartakiada dla przedszkolaków

Dzieci z Przedszkoli Samorządowych w Gminie Myślenice zebrały się wspólnie w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu i wzięły udział w spartakiadzie niepodległości zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach

Przedszkolaki opanowały halę, która była areną sportowych zmagań, a wypełnione trybuny żywiołowo wspierały swoje reprezentacje w poszczególnych konkurencjach. Całą imprezę poprzedziło wysłuchanie hymnu olimpijskiego oraz krótkie ślubowanie dotyczące sportowej rywalizacji. Wydarzenie miało niepodległościowy charakter w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Poprzez spartakiadę chcieliśmy przede wszystkim zintegrować dzieci ze wszystkich przedszkoli, zachęcić do aktywności ruchowej, a także zaszczepić w nich sportową rywalizację w duchu fair play. Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważna dla dzieci jest możliwość pokazania się przed szeroką publicznością, mogąc jednocześnie reprezentować swoje przedszkole i sportowo rywalizować z rówieśnikami - mówił obecny na spartakiadzie dyrektor Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, Mieczysław Kęsek.

- W spartakiadzie wzięło udział 290 dzieci, a sporo osób kibicowało im z trybun. Rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie, a na koniec wszyscy zostali zwycięzcami i każdy z uczestników otrzymał złoty medal oraz dyplom, puchar i nagrodę dla swojej placówki przedszkolnej - dodała Renata Marzec, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UMiG Myślenice.

W spartakiadzie wzięły udział przedszkola samorządowe z terenu miasta i gminy Myślenice.