Nordic walking i joga w Głogoczowie

Region 14 stycznia 2020 Wydanie 2/2020
Nordic walking i joga w Głogoczowie

Powoli dobiega końca projekt Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa realizowany dzięki grantowi Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”.

Projekt „Joga i Nordic Walking - Otwarte Warsztaty Dla Twojego Zdrowia” zwyciężył w szóstej edycji konkursu Tesco zdobywając prawie 25 tys. głosów. Dzięki zdobytym środkom, jesień w Głogoczowie upłynęła w sportowej atmosferze – wtorkowe wieczory na macie spędzało ponad 20-os. w wieku od 18 lat i seniorzy. Po 3 miesiącach zajęć (i pochwałach od trenera) uczestnicy potwierdzają: „tak, to było ważne dla naszego zdrowia”. Uczestnicy projektu na zakończenie otrzymali maty do ćwiczeń, grupa „spacerowiczów” również kijki.

Mamy nadzieję, że będą one wykorzystywane w przyszłości – mówi Monika Kobus, Prezes SWIG –staramy się o dofinansowanie zajęć w 2020r. Uczestnicy już po kilku pierwszych treningach dopytywali o możliwość kontynuowania zajęć w przyszłości, właśnie tak jak teraz, na miejscu, w Głogoczowie, chcemy im to umożliwić.

Natomiast spacery nordic walking były okazją do rozmów i podziwiania piękna Głogoczowa. Zajęcia z kijami prowadziła Grażyna Kosiba – kierownik WDK w Głogoczowie, a prywatnie pasjonatka i instruktor nordic walking. Projekt nie byłby tak bogaty, gdyby właśnie nie wspomniany wyżej partner projektu – Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie, który m.in. udostępnił bezpłatnie salę do ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt wolontariuszom, a osoby chętne do dołączenia do treningów zapraszamy do kontaktu: konkurs@glogoczow.pl.

Małgorzata Jończyk