Akcja

Nowe boisko powiatowe w Dobczycach

Region 25 września 2018 Wydanie 34/2018
Nowe boisko powiatowe w Dobczycach
Fot. Uroczystość otwarcia boiska przy ZS w Dobczycach

Pamiętam jak graliśmy w piłkę z wicestarostą Tomaszem Susiem na asfalcie, na którym często zdzieraliśmy kolana. Dzisiaj otwieracie nowe boisko, nowoczesne i bezpieczne - mówił gość specjalny DJ i producent muzyczny Gromee w czasie otwarcia boiska sportowego przy ZS w Dobczycach

Powiat zrealizował tę inwestycję za kwotę ponad 444 tys. złotych przy wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości ponad 194 tys. zł. Starosta Józef Tomal podkreślił, że modernizacja szkół stanowi ważny element działalności Powiatu: - Corocznie przeznaczamy wielomilionowe kwoty na remonty, wyposażenie i pomoc szkołom ponadpodstawowym. Budujemy również nowoczesne boiska. ZS w Dobczycach jest kolejną szkołą po Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach, ZSTE i Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, które ma takie nowoczesne boisko - mówił.

Projekt „Małopolskie boiska”jest realizowany w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego. Uczniowie mogą korzystać z boiska do piłki ręcznej, koszykowej, do piłki siatkowej oraz boiska do tenisa.