Nowe drogi i chodniki

19 sierpnia 2010 Wydanie 31/2010
Nowe drogi i chodniki
Nowe drogi i chodniki

Sezon urlopowy w pełni. Odpoczywamy, korzystamy ze słonecznych dni i zbieramy siły na kolejny, pracowity rok. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy odpoczywają

W Myślenicach na każdym kroku widać prace modernizacyjne, remonty i budowy. Zmienia się rzeczywistość wokół nas – powstają nowe chodniki czy drogi. Wakacje, to dobry okres żeby realizować tego typu prace.

W chwili obecnej najbardziej zaawansowane prace prowadzone są w kilku miejscach. Zarówno w samym mieście, jak i w miejscowościach wokół Myślenic. Ekipy budowlane pracują na ul. Matejki, gdzie dokonywana jest kompleksowa wymiana kostki brukowej na chodniku, na ulicach: Armii Krajowej, Okulickiego i gen. St. Maczka wymieniono nawierzchnię asfaltową i kostkę brukową na chodnikach, natomiast wzdłuż ul. Burmistrza Marka w strefie przemysłowej wybudowano chodnik prowadzący m.in. do boiska sportowego i terenów rekreacyjnych Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Myślenice.

- Jeśli chodzi o sołectwa, to roboty prowadzone są w Osieczanach – przebudowa drogi do Ralskich, oraz w Porębie – odnowa centrum wsi poprzez remont pętli autobusowej wraz z ciągami pieszymi i rekreacyjnymi – mówi burmistrz Maciej Ostrowski.

W najbliższych dniach ruszą prace na osiedlu 1000 – lecia przy blokach 6,9,10, 11,12,15 w ramach programu rewitalizacji miasta. Zakres prac obejmie remont dróg osiedlowych, chodników oraz przejść dla pieszych.

Łączna wartość wszystkich zadań wyniesie ponad: 1 536 404 zł brutto.

GSI