Nowe wiaty przystankowe w Gminie Myślenice

Region 8 października 2019 Wydanie 37/2019
Nowe wiaty przystankowe w Gminie Myślenice
Nowe wiaty stanęły na przystankach autobusowych przy estakadzie, na Chełmie i przy rondzie Marka Nawary w Myślenicach oraz w Osieczanach przy Kopcu Piłsudskiego i na zakopiance w Jaworniku

Osiem nowych wiat przystankowych zostało zamontowanych na terenie gminy. Zadaszone wiaty długo wyczekiwane były przede wszystkim pod estakadą w Myślenicach, gdzie nowe przystanki powstały zarówno w kierunku Krakowa oraz w kierunku Zakopanego.

Nowe wiaty pojawiły się też na Chełmie, przy rondzie Marka Nawary w Myślenicach, przy kopcu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Osieczanach, przy salonie Auto Bochenek w Jaworniku w obydwu kierunkach oraz przy wylocie drogi wojewódzkiej nr 955 na zakopiankę w Jaworniku

– Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa warunków oczekiwania na autobus, a inwestycja przypadła do gustu mieszkańcom. Nowoczesne zadaszenia są estetyczne i wygodne. Wiaty przydatne będą przede wszystkim przy gorszej pogodzie, czy silnym wietrze – mówi Marcin Mleczek z Wydziału Mienia UMiG, który nadzorował realizację inwestycji.

– Wsłuchujemy się w głos mieszkańców. Wiele osób jeździ busami i ma prawo do godnych warunków oczekiwania na transport. Wiaty na przystankach to był jeden z moich priorytetów. Widząc, jak są one ważne, wykonaliśmy w krótkim czasie to, czego poprzednia władza nie potrafiła, czy nie chciała wykonać – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka i zapowiada, że montaż wiat na przystankach będzie kontynuowany.

Łączny koszt montażu wiat wyniósł 53 250 zł. Gmina pokryła go z własnych środków.

GSI